Strona główna » Operacja rozruch – straż pożarna na posterunku

Operacja rozruch – straż pożarna na posterunku

by Świnoujście w sieci

Operacja rozruch – straż pożarna na posterunku

11 grudnia 2015 r. do Portu w Świnoujściu zacumował gazowiec AL NUAMAN z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Dostarczony gaz zostanie użyty do rozruchu Terminalu gazowego Polskiego LNG.

W związku z potencjalnym zagrożeniem, jakie niesie za sobą operacja, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki wprowadził na terenie województwa zachodniopomorskiego podwyższoną gotowość operacyjną. Operacja ta otrzymała kryptonim “ROZRUCH”. Powołano sztab operacji, w skład którego wchodzą przedstawiciele następujących formacji i instytucji: Państwowa Straż Pożarna, Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody, Portowa Służba Ratownicza, Policja, Straż Graniczna, SAR, Kapitanat Portu Świnoujście, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Świnoujściu, PLNG, Gaz-System.

Od dnia 10 grudnia sztab działa w sposób ciągły, zachowując stałą łączność z zaangażowanymi podmiotami i analizując sytuację bieżącą.

W ramach operacji “ROZRUCH”, do Świnoujścia, Międzyzdrojów i Kamienia Pomorskiego przemieszczono dodatkowe siły i środki z terenu województwa zachodniopomorskiego. Łącznie w zabezpieczeniu uczestniczy blisko 100 strażaków PSP dysponujących 30 pojazdami pożarniczymi, kontenerami ratowniczymi i agregatami pompowych dużej wydajności. Wydzielone siły operacji w ilości 9 zastępów zabezpieczały dziś Terminal LNG na czas wpłynięcia do portu i zacumowania gazowca.

Po zakończeniu cumowania siły z terenu Terminalu powróciły do miejsc koncentracji, gdzie będą stacjonować do czasu zakończenia rozładunku gazowca, pozostając w pełnej gotowości operacyjnej.

Dowódca Operacji Rozruch

bryg. Zbigniew Kwiatkowski

Foto. Straż Poażarna
Foto. Straż Poażarna
Foto. Straż Poażarna
Foto. Straż Poażarna

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

osiemnaście + sześć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW