5 grudnia w hali Gimnazjum Publicznego nr 1 w Świnoujściu odbył się Mikołajkowy Turniej Piłkarski dla zawodników wszystkich grup wiekowych. Organizatorem był zarząd MKS Flota, nadzór nad całością sprawował wiceprezes ZZPN Tadeusz Leszczyński.
Turniej był podzielony był na cztery kategorie wiekowe, grano systemem każdy z każdym. Jako pierwsi wyszli na parkiet najmłodsi, tj. dzieci w wieku 7-8 lat. W tej kategorii drużyny grały po czterech zawodników plus bramkarz (w pozostałych czterech bez bramkarza). Wystąpiły trzy drużyny Floty oraz zespół Akademii Piłkarskiej Reissa, łącznie 29 zawodników. Zwyciężyła Flota I w składzie: Paweł Bilski (bramkarz), Szymon Celler, Marcel Draw, Kacper Jasiecki, Oliwier Mrowca, Paweł Rewaj, Jakub Wieczorek, Tobiasz Zbyszewski. Jasiecki, Rewaj i Wieczorek zdobyli po dwie bramki.

W drugiej kategorii obejmującej chłopców w wieku 9-11 lat w liczbie 28 osób, oprócz trzech zespołów Floty grała drużyna Szkoły Podstawowej nr 1. Tu również zwyciężył zespół oznaczony Flota I w składzie: Hubert Wydra, Damian Rutkowski, Oliwier Piasecki, Rafał Jończyk, Olaf Graf, Adam Tuszyński. Najlepsi strzelcy: Jończyk (Flota I) i Marcin Sperkowski (Flota II) po trzy bramki.
Najliczniej obsadzona była kategoria trzecia dla zawodników od 12. do 14. roku życia. Wzięło w niej udział łącznie 36 zawodników podzielonych na cztery zespoły, ale tu nie było rywala spoza MKS Flota. Wygrała Flota II, którą reprezentowali: Piotr Chołodecki, Bartosz Jankowski, Kacper Chmiel, Jakub Nowak, Jakub Malkiewicz, Kacper Smolij, Dawid Tomf, Dawid Walczak. Najlepszym strzelcem tej kategorii został Liam Maćkowski (Flota IV), którzy strzelił siedem bramek.

I wreszcie kategoria open. Tu wystąpiło 26 zawodników w dwóch zespołach juniorów i dwóch seniorów. Zwyciężył drugi zespół seniorów, a reprezentowali go: Michał Nowak, Łukasz Gądek, Oskar Zięty i Mateusz Zaborowski. Królem strzelców został Nowak, który strzelił siedem bramek, a najlepszym zawodnikiem wybrano Łukasza Gądka, który – ponieważ w tej kategorii nie ma bramkarzy – grał w polu, ale bardzo dobrze sobie radził.
Po każdym turnieju było podsumowanie i wręczenie nagród. Pierwsze trzy zespoły w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe pucharki, a wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty mikołajkowe w postaci słodyczy, które w części sponsorowane były przez Uzdrowisko Świnoujście S.A.

  • Obserwując grę, szczególnie tych najmłodszych, od momentu w którym zaczęli grać do chwili obecnej, widać bardzo duży wzrost piłkarskich umiejętności – powiedział organizator Tadeusz Leszczyński. – Z przyjemnością patrzy się na tych ambitnych chłopców, którzy walczą, starają się, grają fair i coraz więcej potrafią, co bardzo cieszy. Serdecznie dziękuję dwóm panom, którzy sędziowali cały turniej, tj. Markowi Trzeciakowi i Andrzejowi Koziarskiemu.
    Z kolei trener Tomasz Błotny prosi o przekazanie podziękowań Tadeuszowi Leszczyńskiemu, co niniejszym czynimy.