Policja: AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE NARKOTYKOWEJ

AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE NARKOTYKOWEJ

Policjanci z KWP w Szczecinie zakończyli czynności w sprawie dotyczącej posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków na terenie województwa zachodniopomorskiego. Postępowanie wszczęto na początku br. po tym jak policjanci zatrzymali kobietę z kilkunastoma kilogramami amfetaminy o szacunkowej wartości 1 600 000 złotych.

Zatrzymania poprzedzone były działaniami operacyjnymi prowadzonymi przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie. Policjanci sprawdzając skąd na terenie zachodniopomorskiego pochodną nielegalne substancje odurzające pod koniec stycznia br dotarli do mieszkańców Stargardu Szczecińskiego. Tam zatrzymano 24-letnią kobietę, u której w wyniku przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono kilkanaście kilogramów narkotyków, a także maszynę wykorzystywaną do produkcji tabletek z amfetaminą, broń palną, oraz kamizelki kuloodporne i radiostacje, który mogły być wykorzystane przy innych czynach zabronionych.

Zabezpieczona substancja trafiła do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie, gdzie badania wykazały, że jest to 16 kg amfetaminy wartej około 1 600 000 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Szczecinie, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo.

24-latka usłyszała zarzuty uczestnictwa w obrocie narkotykami, a także zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Wtedy sąd wobec podejrzanej zastosował tymczasowy areszt. Kilka dni później w związku ze sprawą zatrzymany został mężczyzna, który kupował od kobiety narkotyki. W wyniku przeprowadzonych u niego przeszukań policjanci również zabezpieczali narkotyki w ilości blisko 800 gramów amfetaminy oraz niewielkie ilości dopalaczy. Dzięki pracy dochodzeniowo-śledczej ustalono, że ten zatrzymany również zajmował się „dilerką”.

19-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz wprowadzania do obrotu narkotyków. Policjanci w czasie swojej pracy ustalili osoby, którym wymieniony mężczyzna sprzedawał narkotyki. Również wobec tego podejrzanego zastosowany został tymczasowy areszt.

W toku postępowania zarzuty za handel narkotykami usłyszał jeszcze jeden 19-latek, który w czasie gdy zbierano materiał dowodowy odbywał karę pobawienia wolności za przestępstwa p-ko mieniu.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie w przedmiotowej sprawie skierowała do sądu akt oskarżenia p-ko trzem oskarżonym. Dwóm z nich grożą kary od 2 do 12 lat pozbawiania wolności, a kobiecie od 6 miesięcy do 8 lat.