Policjanci i motocykliści zapraszają 6 grudnia na „Motołaje”

Policjanci i NSZZ Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz klub motocyklowy „Czarne Wdowy” zapraszają świnoujskie dzieci do wzięcia udziału w szóstej edycji imprezy mikołajkowej pod nazwą „Motołaje”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 6 grudnia 2015 r. W imprezie zgodził się uczestniczyć Św. Mikołaj, który zapowiedział zabranie ze sobą worka pełnego prezentów.

Świnoujscy policjanci wspólnie z klubem motocyklowym „Czarne Wdowy” postanowili zrobić coś dla milusińskich z naszego miasta, aby tuż przed świętami Bożego Narodzenia wywołać uśmiech na ich twarzach. Policyjni związkowcy zebrali fundusze, pozyskując na ten szczytny cel kilku sponsorów, dzięki czemu mogli zakupić kilkaset paczek. Dla wielu dzieci otrzymana w ten sposób paczka od Mikołaja będzie jedyną, jaką otrzymają.

W najbliższą niedzielę 6 grudnia, już po raz szósty, do świnoujskich dzieci wraz z ogromnym orszakiem na motocyklach przyjedzie Święty Mikołaj.

Konwój radiowozów policyjnych, motocyklistów oraz sań, w których będzie podróżował przyjaciel dzieci, najpierw przyjedzie na Warszów, gdzie odbędzie się spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami prawobrzeżnej części miasta. W tym dniu dojdzie także do drugiego spotkania z dziećmi w centrum lewobrzeżnej części miasta.

W trakcie happeningu policjanci będą prowadzić działania prewencyjne pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, rozdawać m.in. ulotki oraz odblaskowe opaski samozaciskowe, kamizelki, pokrowce na plecaki i zawieszki poprawiające widoczność pieszych i rowerzystów, udostępnią również do zwiedzania radiowozy. Ponadto każdy będzie mógł zasiąść w saniach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem oraz otrzymać paczkę z prezentami.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan trasy Motołajów:

 • 10.40 – przejazd orszaku promem „Bielik” na prawobrzeże;

 • 11.00 – na placu kościelnym przy ulicy Sosowej 5a spotkanie policjantów, motocyklistów oraz św. Mikołaja z najmłodszymi mieszkańcami Warszowa;

 • 12.40 – przejazd orszaku promem „Bielik” do centrum miasta;

 • 13.00 – na Placu Kościelnym spotkanie dzieci ze Św. Mikołajem i pozostałymi uczestnikami orszaku;

 • 14.30 – przewidywane zakończenie.

Wśród sponsorów akcji znaleźli się:

 • Morska Stocznia Remontowa „Gryfia”

 • Baltona

 • Poltramp Yard

 • PSS „Społem”

 • HK Scan

 • Navikon Engineering

 • Navikon Sry LTD

 • Przetwórstwo Rybne Marinus

 • Marine Coating Sp. z o.o.

 • Alumare

 • Hotel „Gala”

 • AKS Poland Sp. z o.o.

 • Bunge Trade Polska Sp. z o.o.

 • Henryk Poręba – Usługowy Zakład Wielobranżowy

 • Krzysztof Mikołajczyk

 • Jarosław Węglarz – Piekarnia-Cukiernia

 • Marek Gabryś.

Osoby lub firmy chętne do przekazywania prezentów rzeczowych prosimy o zgłaszanie się do piątku do godz. 20.00 w siedzibie Klubu „Czarnych Wdów” przy ul. Gdyńskiej 50 w Świnoujściu.

Do udziału w przedsięwzięciu organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych motocyklistów z naszego miasta.

W minionych latach akcja „Motołaje” cieszyła się ogromnym powodzeniem. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku również nie zabraknie uśmiechu na dziecięcych twarzach.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Świnoujście w sieci - Obserwuj nas w Google News