Strona główna » Policja Świnoujście: Kontrole działek przed zimą

Policja Świnoujście: Kontrole działek przed zimą

by Daniel SZYSZ

Świnoujscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Straży Miejskiej przeprowadzili na terenie ogrodów działkowych działania prewencyjne mające na celu udzielenie osobom bezdomnym pomocy, a także niezbędnych informacji na temat adresów schronisk, noclegowni oraz organizacji, w których mogą otrzymać schronienie. Podczas kontroli zwracano także uwagę na stan zabezpieczenia altan.

Jesienno-zimowy okres opuszczania działek przez ich właścicieli to wielokrotnie sygnał dla innych do wzmożonej aktywności. Ogródki pozostawione na długi okres bez opieki często stają się celem szukających tam schronienia osób bezdomnych oraz złodziei, chcących wzbogacić się cudzym kosztem.

Wczoraj świnoujscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Straży Miejskiej przeprowadzili kontrole znajdujących się na terenie miasta ogrodów działkowych. Ich celem było rozpoznanie miejsc przebywania osób bezdomnych, kontroli warunków, w jakich przebywają rodziny z małoletnimi dziećmi oraz ujawnienia nieletnich sprawców czynów karalnych bądź osób poszukiwanych.

Foto. Policja

Foto. Policja

Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali czy osoby zamieszkujące na działkach posiadają odzież i opał na zimę. Uświadamiali, że trudne warunki atmosferyczne, jakie wkrótce nastaną, a więc niskie temperatury, mroźny wiatr i padający śnieg, mogą stanowić duże zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również dla ich życia. Przekonywali napotkanych bezdomnych do przyjęcia pomocy i schronienia w przeznaczonych do tego celu placówkach znajdujących się na terenie miasta, wręczali im ulotki z niezbędnymi informacjami na ten temat.

Ponadto w trakcie działań policjanci zwracali uwagę na stan zabezpieczenia altan z powodu gromadzenia tam różnego rodzaju sprzętów ogrodowych, rekreacyjnych i istnieniem zagrożenia w dokonywaniu kradzieży i kradzieży z włamaniem. Stróże prawa sprawdzali czy właściciele działek nie pozostawili na widoku cennych przedmiotów.

Foto. Policja

Foto. Policja

Napotkanym działkowcom oraz osobom zamieszkującym na działkach zwracano uwagę w ramach idei „sąsiedzkiej czujności” na występujące zagrożenia, tj. przestępstwa i wykroczenia i powiadamianie o nich policjantów.

Podobne działania prewencyjne na pewno będą w przyszłości kontynuowane.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również