Foto. Policja

Najbliższe dwa miesiące w areszcie spędzi 35-latek, który handlował narkotykami. W chwili zatrzymania przez świnoujskich policjantów mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę oraz akcesoria służące do porcjowania i ważenia narkotyków. Dilerowi udowodniono sprzedaż środków odurzających innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Zajmujący się przestępczością narkotykową policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili, że 35-letni mężczyzna jest w posiadaniu środków narkotycznych i zajmuje się ich sprzedażą. Mundurowi zebrali informacje na temat adresu wynajmowanego przez niego mieszkania i we wczesnych godzinach porannych, kiedy podejrzewany opuszczał lokum, został zatrzymany.

Mężczyzna miał przy sobie plecak z zawartością kilkunastu porcji amfetaminy i marihuany, metalowy młynek oraz wagę elektroniczną służące do porcjowania narkotyków. Podczas przeszukania wynajmowanego mieszkania stróże prawa znaleźli w szafie dwa foliowe worki z biało-kremową sproszkowaną substancją oraz suszem roślinnym. Specjalistyczne badanie wykazało, że to amfetamina i marihuana. Łącznie zabezpieczono blisko 115 gramów narkotyków.

Środki odurzające zabezpieczono do dalszego postępowania procesowego, natomiast 35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci wykonując dalsze czynności w tej sprawie ustalili i dotarli do osób, którym zatrzymany sprzedawał narkotyki. W trakcie przesłuchań nabywcy potwierdzili ich zakup od dilera. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wobec prokuratorskiego wniosku Sąd Rejonowy w Świnoujściu zastosował wobec 35-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Foto. Policja
Foto. Policja

Foto. Policja
Foto. Policja
Foto. Policja
Foto. Policja
Foto. Policja
Foto. Policja