Strona główna » VII Bieg Pawla – Po raz kolejny Jacek Giba

VII Bieg Pawla – Po raz kolejny Jacek Giba

by Świnoujście w sieci

Po raz kolejny Jacek Giba

W niedzielne południe 15.listopada , w strugach jesiennego deszczu , przeprowadzona została VII edycja Biegu Pawła , poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi i działaczowi sportowemu Pawłowi Dodkowi.Na starcie stanęło 20-stu zawodników , którzy mieli do pokonania 12 km ( z Góry Słowiańskiej do Wolgastsee , dwa okrążenia wokół tego jeziora i powrót na G.Słowiańską).

Jedno okrążenie jeziora , a więc 8km przebiegł Ryszard Pilz w czasie 40.02.Na dystansie głównym zwyciężył odnoszący pasmo sukcesów Jacek Giba , uzyskując świetny czas 48.10 i pokonując drugiego na mecie Kamila Mazura oraz trzeciego-Artura Jażniewicza .Wśród pań najszybszą była Małgorzata Michalska. Oto pełne zestawienie wyników :

-9.Krystian Matuszewski———-56.45

10.Andrzej Odzioba—————-57.35(Pabianice)

—Franciszek Pietras————-1.48.00(kijki)

Przed startem uczestnicy pogratulowali Arturowi Jażniewiczowi niedawno urodzonej córeczki Jagody.Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wśród pań i panów otrzymali z rąk fundatorki , córki śp Pawła , Agnieszki(i wnuka Patryka) puchary. Zawody sędziowała Agnieszka Stój , a obsługę foto sprawował –Sebastian Błaż.Przeprowadzona została kwesta zorganizowana przez świnoujski ZHR (3.Szczep „Słowianie”) na rzecz IPNowskich badań dotyczących Żołnierzy Niezłomnych.