Strona główna » Przez zabawę do bezpieczeństwa

Przez zabawę do bezpieczeństwa

by Świnoujście w sieci

Świnoujskie policjantki uczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 zasad bezpieczeństwa w obszarze ruchu drogowego, zagrożeń podczas zabaw na dworze, pobytu w domu, w szkole oraz podczas ferii zimowych. Nauka odbywała się z wykorzystaniem wielkoformatowej gry planszowej “Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”. Na zakończenie uczestnicy zabawy otrzymali od policjantek elementy odblaskowe.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu włączyli się w realizację programu profilaktycznego “Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”. Jego głównym autorem i organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, program jest realizowany przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie pozytywnych wzorców zachowań wśród dzieci, m.in. uświadomienie o istniejących zagrożeniach, poinformowanie o sposobach unikania sytuacji zagrożeń, wypracowanie odruchu odpowiedzialności za siebie, a także uświadomienie dzieciom konsekwencji własnego działania oraz promocja zdrowego stylu życia.

W minionym tygodniu policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu spotkały się z uczniami klas pierwszych i drugich ze Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Narutowicza. Motywem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci w obszarze ruchu drogowego, zagrożeń podczas zabaw na dworze, pobytu w domu, w szkole oraz podczas ferii zimowych. Nauka odbywała się z wykorzystaniem wielkoformatowej gry planszowej. Gracze rzucali kostką i rozwiązywali znajdujące się na poszczególnych polach zadania w formie zagadek, pokonywali kolejne etapy gry, docierając do mety.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie, dzięki której ugruntowały i poszerzyły swoje wiadomości w obszarze bezpieczeństwa. Na zakończenie uczestnicy zabawy otrzymali od policjantek elementy odblaskowe.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska
2015.11.09-Zagraj ze mna...4

2015.11.09-Zagraj ze mna...2

2015.11.09-Zagraj ze mna...1

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW