Strona główna » Podczas sezonu będzie dodatkowa karetka pogotowia w Świnoujściu

Podczas sezonu będzie dodatkowa karetka pogotowia w Świnoujściu

by Świnoujście w sieci

Władzom miasta udało się w końcu przekonać wojewodę, że dodatkowa karetka pogotowia – przynajmniej w sezonie letnim – jest niezbędna w tak licznie odwiedzanym mieście, jakim jest Świnoujście. Od przyszłego roku w mieście będzie dodatkowy, sezonowy ,podstawowy zespół ratownictwa medycznego.

Zespół został wpisany przez Wojewodę Zachodniopomorskiego do Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego Województwa Zachodniopomorskiego. Wniosek wojewody został również zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia. Dodatkowa karetka będzie obsługiwała pacjentów w Świnoujściu w sezonie, czyli od 1 czerwca do 30 września.

  • To bardzo dobra wiadomość – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Cieszę się, że nasze dwuletnie starania w końcu przyniosły efekt. W sezonie letnim każdego dnia nasze miasto odwiedzają tysiące turystów. W takiej sytuacji dodatkowa karetka jest niezbędna, aby zabezpieczyć potrzeby wszystkich pacjentów.

W skład podstawowego zespołu ratownictwa medycznego wchodzą co najmniej dwie osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny.

Dodatkową karetkę na sezon otrzymają w naszym województwie również Międzyzdroje i Jarosławiec, a całoroczną – Kołobrzeg. Z tym, że ten ostatni otrzyma ją kosztem Sławna, które od nowego roku nie będzie miało żadnego ambulansu. Władze Sławna już złożyły protest.

Tekst BIK UM Świnoujście

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.