31 października 2015 roku, w tzw. Halloween, wyspiarscy narodowcy przeprowadzili akcję ulotkową pt. „Narodowe Świnoujście przeciwko Halloween”.

W akcji udział wzięło kilku członków Narodowego Świnoujścia, w tym działacze Oddziału Świnoujście Obozu Narodowo-Radykalnego.

Rozdano kilkaset ulotek na Placu Wolności, w drodze na cmentarz oraz pod główną bramą Cmentarza Komunalnego. Podobnie jak w tamtym roku, ulotki z logiem Narodowego Świnoujścia, przekreśloną dynią, hasłem „To nie jest nasze święto!” niosły następującą treść: „Narodowe Świnoujście, jako organizacja patriotyczna, chce zwrócić uwagę na zalewającą nas falę z zachodu. Z zachodniej Europy przychodzą do nas takie wynalazki jak >gender<, polityczna poprawność itp. Z USA przybywa do nas wiele rodzajów mody i postaw.

Nie musimy przyjmować wszystkiego co amerykańskie, uznając to za lepsze. Obchodzenie tzw. Halloween w naszym kręgu kulturowym powinno być niedopuszczalne, jako obrzęd sprzeczny z wiarą katolicką i będący jednym z elementów rujnowania naszej własnej, narodowej kultury. Wprowadzenie tego rodzaju obrzędów spowodowane jest głównie marketingiem i konsumpcjonizmem. My, jako naród powinniśmy być tarczą przeciwko obcym trendom!”.

Wielu mieszkańców, także tych starszych i bardzo młodych, poparło akcję i głoszone hasła świnoujskich narodowców, którzy mogli usłyszeć pochwały w rodzaju „W końcu jacyś mądrzy młodzi ludzie!”. Narodowe Świnoujście przeciwko Halloween! Zamiast nosić strój idioty – odwiedź grób polskiego patrioty!

Narodowe Świnoujście

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News