Strona główna » Finał programu Bezpieczne Miasto

Finał programu Bezpieczne Miasto

by Świnoujście w sieci

Finał programu Bezpieczne Miasto
II Międzyszkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
o Puchar Polskiego LNG

Najpierw przeszli profesjonalne przeszkolenie w ramach programu Bezpieczne Miasto, a we wtorek sprawdzili swoje umiejętności w praktyce. 27 października br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Witosa 12 w Świnoujściu, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w II Międzyszkolnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Polskiego LNG. Rywalizowali podczas licznych konkursów związanych z bezpieczeństwem i pierwszą pomocą. Mistrzostwa były podsumowaniem tegorocznej edycji programu Bezpiecznego Miasta.

Program Bezpieczne Miasto realizowany jest przez spółkę Polskie LNG i Fundację Zawsze Bezpieczni. W tegorocznej edycji projektu, oprócz uczniów świnoujskich szkół, wzięło także udział wiele grup zawodowych, w tym nauczyciele, pielęgniarki, ratownicy medyczni, kierowcy komunikacji miejskiej oraz dziennikarze. W trakcie projektu wszyscy uczestnicy zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy w ramach kursów opracowanych przez Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne.

  • Projekt Bezpieczne Miasto jest unikatowy na skalę kraju. Tylko w ramach tegorocznej edycji przeszkoliliśmy aż 2650 uczestników. Jego podsumowaniem były mistrzostwa, które już po raz kolejny dostarczyły wszystkim wiele pozytywnych emocji – mówi Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG.

W II Międzyszkolnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Polskiego LNG udział wzięły osoby wytypowane przez placówki oświatowe, zaangażowane w program Bezpieczne Miasto. To uczniowie, którzy podzieleni zostali na poszczególne grupy wiekowe: klasy 1-3 ze szkół podstawowych, klasy 4-6 ze szkół podstawowych oraz klasy 1-3 gimnazjów. Łącznie w zawodach wzięło udział 51 uczestników. W mistrzostwach mogli sprawdzić się również nauczyciele. Zmagali się z konkurencjami związanymi z bezpieczeństwem, pierwszą pomocą oraz wiedzą na temat terminalu LNG.
2015_10_08 LNG nr 025

2015_10_08 LNG nr 026

2015_10_08 LNG nr 027

2015_10_08 LNG nr 009

2015_10_08 LNG nr 014

DSC_3042

DSC_3105

DSC_3181

DSC_2964

DSC_2974
– Wykorzystywane przez nas metody dydaktyczne są standardem międzynarodowym w nauczaniu pierwszej pomocy – tłumaczy Jakub Dąbroś z Fundacji Zawsze Bezpieczni. – Najpierw, podczas warsztatów uczymy praktycznych aspektów pierwszej pomocy, a w trakcie mistrzostw wprowadzamy elementy sprawdzenia umiejętności oraz rywalizacji.
Co na samych mistrzostwach? Pojawiło się wiele nowości. Na zawodników mistrzostw czekały m.in. nowe konkurencje związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Uczniowie rywalizowali w wyścigach o najlepsze miejsca podczas konkurencji „Ewakuacja”, „Zbiornik”, „112”, „Rurociąg”, „Zbiórka”. Podczas „Ewakuacji” pracował cały zespół, który „ratował” poszkodowanego na linie ze strefy zagrożenia do wyznaczonego punktu. W konkurencji „112” uczniowie z klocków układali nr alarmowy 112. Z kolei w „Rurociągu” zadaniem całej drużyny było wybudować rurociąg z przygotowanych elementów oraz przetransportować zebrane piłeczki do wyznaczonego miejsca. Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody dla najlepszych zespołów i aktywnej publiczności. Specjalnie na planowane wydarzenie zostały przygotowane rekwizyty dla uczestników mistrzostw, odpowiednia scenografia, koszulki, trofea oraz nagrody.
– Atmosfera na mistrzostwach była doskonała – mówi Jakub Dąbroś z Fundacji Zawsze Bezpieczni. – Dzieci rywalizowały w wyścigach rzędów, co dawało bardzo dynamiczny efekt, zaś same konkurencje były bardziej ciekawe i urozmaicone niż w poprzedniej edycji. Nauczyciele mogli skonfrontować się od strony praktycznej z wiedzą na temat pierwszej pomocy, którą otrzymali podczas kursów. Było to doskonałe podsumowanie tegorocznego programu Bezpieczne Miasto.
Lista laureatów II Międzyszkolnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy o Puchar Polskiego LNG
W kategorii szkół podstawowych (klasy 1-3)
1. SP nr 6
2. SP nr 1
3. SP nr 2
W kategorii szkół podstawowych (klasy 4-6)
1. SP nr 9
2. Społeczne Towarzystwo Szkoły Gimnazjalnej
3. SP nr 6
W kategorii szkół gimnazjalnych
1. Społeczne Towarzystwo Szkoły Gimnazjalnej
2. Gimnazjum Publiczne nr 1
3. Gimnazjum Publiczne nr 3

Foto. Info Polskie LNG

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW