Strona główna » Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy

by Daniel SZYSZ

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty. To święto jest szczególną okazją, by serdecznie podziękować za wskazywanie młodemu pokoleniu autentycznych wartości życia, naukę tolerancji, szacunku i zrozumienia dla każdego człowieka oraz za przekazywanie najcenniejszego daru jakim jest niewyczerpane bogactwo wiedzy. W trakcie edukacji uczniowie poznają siebie i swoje predyspozycje, odkrywają talenty i pasje, znajdują motywację do zmagania się z własnymi słabościami, zaś szkoła staje się dla nich szansą na odnalezienie właściwych wzorców. Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęły się Polonezem, zatańczonym przez dzieci z klas młodszych.

W naszej szkole dodatkowo jest to święto wszystkich pierwszaków. W tym dniu dzieci z klasy I składają uroczyste ślubowanie i są pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Od wielu lat tego dnia w taki sposób przyjmujemy ich do społeczności szkolnej. Tak było i tym razem. Dzieci z klasy I przygotowały inscenizację „Leśny karnawał”, którym udowodniły, że w pełni zasługują na miano uczniów. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły i pasowaniu, dokonanym przez Panią Dyrektor, dzieci otrzymały wiele upominków od koleżanek i kolegów.
Bardzo ważnym akcentem pasowania jest połączenie tego święta z niedawno minionym Dniem Drzewa. Pierwszaki otrzymują sadzonkę dowolnego drzewa, przygotowaną przez pracowników Wolińskiego Parku Narodowego, którą wspólnie ze swoją Panią posadzą obok szkoły. W tym roku dzieci dostały sadzonkę dębu.
Wręczenie sadzonki przez pracownika Wolińskiego Parku Narodowego
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanym potocznie „Dniem Nauczyciela”, uczniowie w szczególny sposób dziękują za codzienny trud i okazywane serce, za poświęcenie i zaangażowanie w pracy na rzecz nauczania i wychowania drugiego człowieka. Na tę okazję nasi uczniowie przygotowali Szkolną Galę Oskarowo – Jabłkową. Każdy nauczyciel, pracownik administracji i obsługi został uhonorowany tytułem laureata w swojej kategorii oraz zamiast kwiatka otrzymał smaczne jabłko.
Na zakończenie Rada Rodziców przygotowała niespodziankę. Po gromkich brawach dla występujących, na środek sali „wjechał” tort, którym poczęstowano wszystkich uczestników; zaproszonych gości, uczniów, pracowników szkoły. Dziękujemy rodzicom!
W ten nieco odmienny sposób nasi uczniowie wyrazili wdzięczność za wrażliwość, dobroć i cierpliwość. Mimo że na wesoło, to ich podziękowania były bardzo szczere i płynące z serca.
Fotorelacja z uroczystości:
https://picasaweb.google.com/112137961301197324751/14Pazdziernika2015

Alicja Grzywaczewska
Bogumiła Popko

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

7 − pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.