Strona główna » Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę JRG nr 2 w Świnoujściu

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę JRG nr 2 w Świnoujściu

by Świnoujście w sieci

15 października 2015 r. w Świnoujściu odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, w którym uczestniczyli m.in.: gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, posłowie: Ewa Żmuda-Trzebiatowska, Arkadiusz Litwiński, Stanisław Gawłowski,Sławomir Preiss, senator RP, Marek Tałasiewicz, wojewoda zachodniopomorski, nadbryg. Henryk Cegiełka, zachodniopomorski komendant wojewódzki PSP, Anna Mieczkowska, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, Janusz Żmurkiewicz, prezydent miasta Świnoujście, Robert Soszyński, prezes zarządu Polskiego LNG, Wojciech Kowalski, wiceprezes zarządu spółki Gaz-System S. A.

Potrzeba wybudowania nowej JRG nr 2 w Świnoujściu była wynikiem planów budowy i eksploatacji terminala gazowego PLNG. Zadaniem nowej jednostki będzie ochrona przeciwpożarowa terminala oraz społeczności lokalnej. Nowa strażnica powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, którą Polskie LNG zobowiązało się wybudować za kwotę 20 milionów zł, a PSP pozyskać prawo do gruntu oraz zapewnić wykwalifikowaną obsadę. Nowa jednostka nie tylko zapewni bezpieczeństwo przeciwpożarowe inwestycji, ale na co dzień będzie prowadzić akcje ratownicze na rzecz mieszkańców Świnoujścia.

Porozumienie podpisane pomiędzy PLNG a PSP dotyczyło nie tylko wybudowania nowej jednostki, ale również wyposażenia jej przez Polskie LNG w niezbędny sprzęt ratowniczo–gaśniczy. W jego skład wejdą m.in. specjalistyczne pojazdy, w tym gaśnicze i do działań na wysokościach oraz inne wysokospecjalistyczne wyposażenie gaśnicze.

Państwowa Straż Pożarna zobowiązała się do utrzymywania w gotowości i stałej dyspozycji niezbędne zasoby osobowe i sprzętowe nowej JRG nr 2 w Świnoujściu. Z uwagi na to, że PSP realizować będzie działania szczególnie dedykowane zabezpieczeniu przeciwpożarowemu terminala LNG, w tym gazociągów umiejscowionych na terenie inwestycji, spółki Polskie LNG oraz GAZ-SYSTEM będą partycypować w kosztach ponoszonych przez PSP w tym zakresie.

Pomimo padającego podczas uroczystości deszczu, goście mieli okazję podziwiać sprzęt i samochody pożarnicze zakupione przez Polskie LNG dla KM PSP w Świnoujściu, tj.:
ciężki samochód ratowniczo–gaśniczy na podwoziu Scania – GCBA 8,5/56, lekki samochód rozpoznawczo ratowniczy Isuzu D-Max oraz samobieżny agregat proszkowy.

Informacja Daria Jopek, KW PSP w Szczecinie.

Zdjęcia: Michał Niedzielski

Zdjęcia: Michał Niedzielski
Zdjęcia: Michał Niedzielski
Zdjęcia: Michał Niedzielski
Zdjęcia: Michał Niedzielski

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW