Strona główna » Sadzili żonkile – symbol nadziei. Foto-Video

Sadzili żonkile – symbol nadziei. Foto-Video

by Świnoujście w sieci

Dziś w południe na Placu Wolności świnoujska Fundacja Hospicyjna “Przystań” zorganizowała spotkanie, wszyscy obecni na placu mogli się dowiedzieć jaki cel ma akcja, chętni mogli również dołożyć się do wybudowania nowego Hospicjum wrzucając pieniądze do wystawionej skarbonki.

Równocześnie w Parku Chopina wolontariusze rozdawali cebulki żonkili chętnym osobom, które mogły własnoręcznie je posadzić.

żonkileKampania ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153672659166974.1073743161.283752206973&type=3/” width=”550″/]

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

piętnaście + 17 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW