Jak informuje Portal Morski w szwedzkim porcie Solvesborg na holowniku należącym do Zakładu Usług Żeglugowych ze Szczecina doszło do pożaru. Według nieoficjalnych informacji pojawiających się w szwedzkich mediach mogło zginąć czterech Polaków.

Ogień wybuchł na holowniku zakotwiczonym w porcie Solvesborg około północy, 23 września. Na jego pokładzie znajdowało się siedem osób. Jak donoszą szwedzkie media, trzem osobom udało się uciec, a cztery zginęły.

Jak poinformował nas Zakład Usług Żeglugowych w Szczecinie, liczba ewentualnych ofiar na razie nie jest znana, jednak potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce. W tej chwili cały zespół ZUŻ jest zaangażowany w wyjaśnianie sprawy. O jej szczegółach poinformujemy jeszcze dzisiaj na łamach Portalu Morskiego.

Aktualizacja godz. 14

Dyspozytor Mariusz Piszczorowicz ze szczecińskiego Zakładu Usług Żeglugowych poinformował Portal Morski o bilansie ofiar tragicznych wydarzeń z dzisiejszej nocy. Udało się uratować trzy osoby z siedmioosobowej załogi holownika Zeus. Na razie firma nie posiada oficjalnego raportu z Ambasady, ale wszystko wskazuje na to, że niestety cztery pozostałe osoby zginęły.

Uratowana załoga aktualnie przebywa w hotelu – w dalszym ciągu mogą być potrzebne policji, która pracuje nad ustaleniem przyczyn pożaru. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że rozprzestrzenił się on najpierw w okolicach kabin.

Jutro Prezes Zarządu Zakładu Usług Żeglugowych Paweł Małyszko wraz z pracownikiem firmy udają się na miejsce zdarzenia.

Członkami załoga byli mieszkańcy Szczecina i okolic. Dzisiaj holownik miał opuścić port i wrócić do Szczecina.

Info. http://www.portalmorski.pl/

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News