Elżbieta Jabłońska – wystartowała z kampanią  #SiłaRegionu

Dziś w Świnoujściu miała miejsce konferencja prasowa lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej RP. Na spotkaniu z lokalnymi mediami przedstawiono poparcie świnoujskich struktur partii dla Elżbiety Jabłońskiej, która już oficjalnie ogłosiła, start kampanii politycznej w tegorocznych wyborach do parlamentu. Okazuje się również, że Jabłońska jako jedyna dostała oficjalną rekomendację lokalnego PO RP.

Jak podkreślała Elżbieta Jabłońska świadoma jest, że jej ewentualne przyszłe obowiązki poselskie wypełniać będzie w wobec całego regionu, a nie tylko swojego rodzinnego Świnoujścia i dlatego hasło, pod którym idzie do tegorocznych wyborów brzmi „Siła Regionu”.

Jednak jak się okazuje wcale nie zamierza zaniedbać swojego rodzinnego miasta i jak podkreśliła:
– Doprowadzenie do końca sprawy stałego połączenia stawiam sobie jako punkt honoru.

Elżbieta Jabłońska zaznaczyła również, że nikogo nie musi przekonywać, że w sprawach ważnych dla społeczności lokalnej miasta i regionu potrafi działać wspólnie także z konkurentami politycznymi co wielokrotnie już udowodniała. – By skutecznie działać w imieniu społeczności lokalnej w swoim życiu kieruję się zasadą, że człowiek mądry umie zjednywać sobie przyjaciół i nie szuka wrogów. – zapewniała dziennikarzy Elżbieta Jabłońska.

Dodajmy również, że jednym z ważniejszych priorytetów jako przyszłej posłanki jest rodzina.

  • Mam świadomość, że dla wielu zna nas rodzina jest  sprawą priorytetową.- mówiła Jabłońska – I mam tu na myśli zarówno uwarunkowania ekonomiczne jak i społeczne. A dobrze funkcjonującą rodzina to: rodzina mieszkająca samodzielnie, rodzina posiadająca środki finansowe na podstawowe potrzeby życia codziennego i posiadająca także możliwości oszczędzania pieniędzy, a przede wszystkim rodzina posiadająca dobre wzorce wychowawcze w domu, w przedszkolu i szkole. Rodzina to również dobrze wykształcone dzieci z dobrze płatną pracą w przyszłości. Ale aby rodzina miała siłę trwania musi rozwiać się w pełni Polska gospodarka. Zachodniopomorskie, Nasz region posiada wiele zasobów, jak chociażby swoje położenie. Trzeba  to konsekwentnie wykorzystywać. Podczas konferencji dowiedzieliśmy się również, że na szczegółowy program z jakim obecna radna Platformy Obywatelskiej RP idzie do wyborów zostanie ogłoszony na specjalnej konferencji prasowej, która będzie miała miejsce już za parę dni.

Info, foto: PO