Strona główna » Przedszkolaki uczyły się zasad bezpieczeństwa

Przedszkolaki uczyły się zasad bezpieczeństwa

by Świnoujście w sieci

Policjantki z komendy w Świnoujściu spotkały się z czterolatkami z Przedszkola Miejskiego nr 1 “Perełki Bałtyku”, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Oprócz informacji o przepisach ruchu drogowego, nie zabrakło przestróg dotyczących obcych oferujących dzieciom prezenty i słodycze. Na oznakowanych przejściach dla pieszych w pobliżu przedszkola maluchy w praktyce przećwiczyły prawidłowe poruszanie się po drogach.
W miniony piątek policjantki Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odwiedziły czterolatki z grupy “Żabek” z Przedszkola Miejskiego nr 1. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci. Funkcjonariuszki zapoznały najmłodszych uczestników ruchu drogowego z podstawowymi zasadami zachowania na drodze.

policja (2)

Przedszkolaki z ogromną uwagą słuchały o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę po przejściu dla pieszych. Dzieci zapamiętały, że kiedy na sygnalizatorze widzą światła w kolorze truskawki, nie powinny wchodzić na jezdnię, a jeżeli zobaczą światła w kolorze zielonych żabek, wtedy mogą bezpiecznie przechodzić na drugą stronę. Na macie w formie “zebry” maluchy ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez ulicę, pamiętając o dokładnym rozglądaniu się w obie strony i sprawdzaniu czy nie nadjeżdża pojazd.

Policjantki uświadamiały także najmłodszych o konieczności jazdy samochodem w fotelikach bezpieczeństwa i zapinaniu pasów. Dzieci z grupy ‘Żabek” dowiedziały się również jak ważne jest noszenie na odzieży odblaskowych elementów. Każdy przedszkolak otrzymał od funkcjonariuszek odblaskowe gadżety w formie zawieszek i opasek z prośbą ich jak najczęstszego noszenia.

policja

Oprócz podstawowej wiedzy z zakresu ruchu drogowego, policjantki przestrzegały dzieci przed przyjmowaniem od nieznajomych prezentów w formie zabawek czy słodyczy bądź wsiadania z nimi do samochodów. Ponadto w trakcie spotkania “Żabki” mogły z bliska obejrzeć mundur policjanta i jego codzienne wyposażenie do służby. Największym zainteresowaniem cieszyła się policyjna czapka, którą każde z dzieci chciało przymierzyć.

Po teorii nadszedł czas na praktykę. Po wyjściu z przedszkola pod okiem funkcjonariuszek czterolatki pokonywały “zebry” z sygnalizacją świetlną i bez niej. Na koniec spotkania dzieci oglądały i wsiadały do zaparkowanego przy przedszkolu radiowozu.

Lekcja bezpieczeństwa z udziałem policjantek oraz przekazane przez nie informacje z pewnością na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

 

Info.Policja

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW