Strona główna » Mój, kandydata na posła punkt widzenia…

Mój, kandydata na posła punkt widzenia…

by Świnoujście w sieci

Aktualnie, według mnie sytuacja jest taka:

Sejmowi, który niebawem kończy kadencję najlepiej wyszło podnoszenie podatków a także kłótnie o wszystko z wszystkimi. Ma też spoe sukcesy w dogadzaniu sobie, czyli posłom.

Niebawem część posłów odejdzie, zastąpią ich nowi. Spora liczba posłów jednak zostanie i będzie kontynuować…. , właśnie, co kontynuować ???

Nowi, większość, posłowie wybrani wg aktualnej ordynacji wyborczej nie będą wybranymi wyłącznie przez nas, wyborców a przez przywódców (wodzów) partii, które ich wystawiły.

Tym sposobem nadal w Sejmie zasiadać będą osoby skompromitowane, nieroby wraz z nieudacznikami, miernoty i ludzie o wątpliwej uczciwości.

Czy tacy posłowie są nam do czegoś potrzebni ???

A teraz wyobraźcie sobie, że w waszych okręgach, miastach, dzielnicach do wyborów stają ludzie, których znacie, o których dużo wiecie.

Wówczas to WY / MY realnie decydujemy, kto zasiada w ławach poselskich. I macie prawo wymagać ! A kiedy dokonacie złego wyboru, pretensje do siebie, ale później możecie taką osobę „ocenić” i nadal promować albo podziękować !

To są właśnie Jednomandatowe Okręgi Wyborcze (JOW).

Wybieramy tego kogo znamy, komu ufamy, kogo lubimy. Partie i ich wodzowie, z jakich się wywodzą nie mają nic do gadania.

Wprowadzenie JOW, zmiana ordynacji wyborczej jest bardzo trudną sprawą. Wymaga zmian w Konstytucji, a do tego potrzebna jest bezwzględna większość w Sejmie.

W tym nowym Sejmie też będzie to bardzo trudne, jeśli w ogóle możliwe !

Partie, wszystkie, nie mają w tym żadnego interesu, wręcz jest to na ich niekorzyść !!

Dla nich ich, partyjne interesy są najważniejsze !!! Dopiero później Polska !

Ale proces „walki”, starania się o JOW’y rozpoczął się. I będzie trwał. Będzie dużo czasu by popracować nad tym, popularyzować tę ideę i przekonywać wyborców na konkretnych przykładach. Z życia, na bieżąco branych !!!

Nie trudno przewidzieć, że w tych wyborach PiS zwycięży. PO przejdzie do opozycji i będzie to samo co było, tylko w drugą stronę. Teraz PiS będzie kręcił’ do siebie, tym bardziej kiedy zdobędzie większość do samodzielnego rządzenia.

Pozostałe ugrupowania, którym uda się wejść do Sejmu będą mogły sobie tylko podskakiwać do czasu, kiedy PiS będzie kogoś potrzebował do ewentualnego pomajstrowania przy Konstytucji

Czy to jest rozwiązanie ????

Dlatego tak ważne jest poparcie dla kandydatów na posłów z KKW ruchkukiza’15
TYLKO ONI CHCĄ I MOGĄ COŚ ZMIENIĆ !!!!
Zbyszek Kasiarz

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW