Strona główna » SAM GILMOUR Z AUSTRALII ZOSTAJE NOWYM MISTRZEM ŚWIATA W MATCH RACINGU!

SAM GILMOUR Z AUSTRALII ZOSTAJE NOWYM MISTRZEM ŚWIATA W MATCH RACINGU!

Sam Gilmour na jachcie Polskie LNG pokonał w finale broniącego tytułu Duńczyka Joachima Aschenbrennera i wraz ze swoją załogą zostaje nowym Młodzieżowym Mistrzem Świata w Match Racingu. Po bardzo zaciętym pojedynku brąz wywalczył Markus Ronnberg z Finlandii, który zwyciężył z doskonale żeglującym Nevinem Snow (USA).

“W zeszłorocznych mistrzostwach ulegliśmy Joachimowi (Aschenbrennerowi), dlatego w tym roku byliśmy niezmiernie głodni tego tytułu. Finał byłemocjonujący, ale wierzyłem, że nam się uda i tak się stało. Wygraliśmy 2-1, lepszego zakończenia sezonu nie mogłem sobie wymarzyć” – powiedział Samuel Gilmour po spłynięciu do brzegu.

W 2015 ISAF Youth Match Racing World Championship, bo tak brzmi oficjalna nazwa imprezy rozgrywanej na Świnie w centrum Świnoujścia, brało udział 12 załóg z Australii, Danii, Finlandii, Szwajcarii, Niemiec, Włoch, Szwecji, Holandii, USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Polski. Pojedynki rozpoczęły się we wtorek rundą kwalifikacyjną ‘każdy z każdym’, po ukończeniu której wyłoniono 8 najlepszych załóg awansujących do fazy pucharowej. Niestety młody polski sternik Krzysztof Małecki z wynikiem 3 zwycięstw i 8 porażek zakończył Mistrzostwa na 10. miejscu.