Strona główna » To trzeba zobaczyć, być i kibicować.

To trzeba zobaczyć, być i kibicować.

by Świnoujście w sieci

W najbliższą sobotę w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Witosa rozpoczyna się XI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście. Na matach walczyć blisko 270 zawodników m.in. z Niemiec, Austrii, Czech, Rosji, Holandii i oczywiście Polski.

Świnoujście reprezentować będą zawodnicy ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin.

  • W pierwszych świnoujskich turniejach udział brał między innymi Jacek Antczak, dziś posiadacz czarnego pasa w tej sztuce walki, który został w tym roku powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata, które się w październiku odbędą się w Rosji.- mówi trener świnoujskich karateków sensei Paweł Sujka – To duże wyróżnienie dla naszego klubu

Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowane jest na godz.14.00 w sobotę. Weźmie w nim udział legenda , prekursor i twórca sukcesów polskiego karate shihan Andrzej Drewniak, jedyny w Polsce posiadacz ósmego dana.

Podczas otwarcia zaprezentowane będą pokazy wschodnich sztuk walki.

karate (2)

Zawody potrwają do niedzieli włącznie. Przez dwa dni zawodnicy rywalizować będą ze sobą w konkurencjach kata, kumite, light contact oraz kumite full contact powyżej 18-go roku życia.

Honorowy Patronat nad zawodami, które są największą tego typu imprezą w naszym regionie i jedną z największych w Europie objęli: Ambasada Japonii w Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

Współorganizatorami są: Urząd Miasta Świnoujście, Okręgowy Zachodniopomorski Związek Karate, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, Miejski Dom Kultury.

Impreza ta wpisuję się w kalendarz obchodów 40-lecia karate kyokushin w Świnoujściu.

BIK/ŚAKK

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

12 + dziewięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW