Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odwiedzili wczoraj grupę „Biedronek” w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy świat”. Podczas spotkania pod nazwą „Bądź bezpieczny przedszkolaku!” funkcjonariusze przekazywali czterolatkom najważniejsze informacje dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze oraz podczas zabaw na podwórku. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

W związku z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi w przedszkolach, by utrwalać u dzieci bezpieczne zachowania w różnych codziennych sytuacjach oraz uczyć, jak powinni unikać potencjalnych zagrożeń.

2015.09.17_przedszkole_4

Wczoraj funkcjonariusze spotkali się z czterolatkami z grupy „Biedronek” w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy świat”.Dzieci poznały podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w różnych miejscach i sytuacjach w ruchu drogowym, a także podczas zabaw na podwórku i w domu. Dzieci bardzo chętnie włączały się w rozmowę na temat prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z sygnalizacji świetlnej oraz zasad bezpiecznego zachowania w czasie jazdy samochodem. Wiedziały, że muszą chodzić pod opieką osób dorosłych, a w samochodzie jechać w fotelikach i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Policjanci wyjaśniali przedszkolakom konieczność noszenia elementów odblaskowych, które mogą przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

2015.09.17_przedszkole_9

Podczas spotkania funkcjonariusze omówili również, jak trzeba się zachować, kiedy ktoś obcy próbuje nawiązać kontakt z dzieckiem poprzez częstowanie słodyczami czy zapraszanie na wspólną przejażdżkę samochodem. Dzieci dowiedziały się, że zawsze powinny odmawiać, mimo chęci zostania obdarowanym słodyczami czy prezentami. W czasie pogadanki o bezpieczeństwie maluchy dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz opowiadały o niebezpiecznych sytuacjach, jakie były ich udziałem.

Dzieci z grupy „Biedronek” miały także okazję przymierzenia policyjnych czapek i motocyklowych kasków, obejrzenia z bliska munduru, a także akcesoriów, będące na wyposażeniu policjanta, jak radiostacja, „lizak”, alcoblow czy latarka z pomarańczową nakładką używaną w nocy.

2015.09.17_przedszkole_8

Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały od policjantów elementy odblaskowe, natomiast dzieci obdarowały mundurowych własnoręcznie wykonanymi laurkami.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News