Pracownicy miejskiego szpitala oraz zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka pożegnali odchodzące na emeryturę starszą położną Urszulę Wołoszyn oraz starszą pielęgniarkę Teresę Kędzierską. Pani Urszula całe swoje zawodowe życie przepracowała w świnoujskim szpitalu. Pani Teresa tylko o 7 lat mniej.
Urszula Wołoszyn trafiła do świnoujskiego szpitala zaraz po ukończeniu szkoły pielęgniarskiej. Pracowała w nim nieprzerwanie przez 40 lat. Z kolei Teresa Kędzierska z całego swojego 40 – letniego zawodowego życia, aż 33 lata pracowała w świnoujskim szpitalu. Oprócz kwiatów oraz gratulacji i podziękowań za tyle lat wzorowej pracy, obie Panie otrzymały specjalne życzenia od Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza. W jego imieniu przekazał je zastępca prezydenta Paweł Sujka.

szpital

  • Praca z chorymi ludźmi nie jest łatwa. Nie da się po dyżurze „strzepnąć” z siebie całego ludzkiego bólu oraz cierpienia, zapomnieć i tak po prostu pójść do domu – powiedział Paweł Sujka do odchodzących na emeryturę Pań. – Życzę Paniom, aby lata spędzone na emeryturze należały do tych najpiękniejszych w Waszym życiu.

BIK UM Świnoujście