Strona główna » Policja Świnoujście – Nieletni złodziej roweru zatrzymany

Policja Świnoujście – Nieletni złodziej roweru zatrzymany

by Świnoujście w sieci

Policja Świnoujście – Nieletni złodziej roweru zatrzymany

Złodziej roweru nie nacieszył się nim długo, bo kilka minut po dokonaniu kradzieży został zatrzymany przez świnoujskich policjantów. Sprawcą okazał się 16-latek, który wykorzystał fakt pozostawienia przed sklepem jednośladu bez zabezpieczenia. Odzyskany rower wrócił do pokrzywdzonego, natomiast o dalszym losie nieletniego sprawcy zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W środę około godziny 14.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał telefon od 11-latka, który zgłosił kradzież jego roweru pozostawionego przed jednym ze sklepów w centrum miasta. Na miejsce zgłoszenia niezwłocznie udali się policjanci, którym pokrzywdzony chłopiec dokładnie opisał skradziony jednoślad. Informację o kradzieży z opisem roweru dyżurny przekazał od razu także innym patrolom na terenie miasta.

Opisywany rower zauważył na pasażersko-samochodowym promie patrol nieumundurowanych policjantów. Po chwili osoba, która zaczęła zjeżdżać z promu została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec gminy Wolin. Nastolatek został przewieziony do komendy, gdzie po przybyciu rodzica, w jego obecności nieletniemu sprawcy czynu karalnego przedstawiono zarzut kradzieży roweru o wartości 1.700 zł.

Sprawą 16-latka zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich w Świnoujściu, który zdecyduje o jego dalszych losach. Odzyskany jednoślad mundurowi zabezpieczyli, a następnie zwrócili pokrzywdzonemu. Jak się okazało, 11-latek pozostawił rower niezapięty przed sklepem, sądząc, że nie ma takiej potrzeby, gdyż jego nieobecność miała trwać tylko krótką chwilę. Złodziejowi jednak ten czas wystarczył na dokonanie kradzieży. Policjanci apelują do użytkowników rowerów, aby pamiętali o odpowiednim zabezpieczaniu swoich jednośladów.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW