Strona główna » Będzie na co popatrzeć. W ten weekend znów nie będziemy się nudzić.

Będzie na co popatrzeć. W ten weekend znów nie będziemy się nudzić.

by Świnoujście w sieci

Zawody kitersurfingowe, regaty wioślarskie, pokazy statków ratowniczych – to wszystko będzie można zobaczyć już od piątku na naszych 44 wyspach. A we wtorek prawdziwa gratka – Mistrzostwa Świata Juniorów w Match Racingu.
– Fakt, że wakacje już się skończyły, absolutnie nie oznacza, że Świnoujście zamarło – mówi Paweł Sujka ,zastępca prezydenta miasta – Przed nami kolejny wrześniowy weekend i kolejne imprezy. Tym razem typowo związane z wodą. Widok kolorowych latawców kitersurfingowców na tle morza i nieba, to coś, co naprawdę warto zobaczyć. Ale warto też przyjść na nabrzeże, żeby kibicować uczestnikom regat czy skorzystać z okazji i obejrzeć z bliska specjalistyczne statki ratownicze z różnych krajów.

kiteZmagania młodych kitersurfingowców będzie można podziwiać w piątek. Wystartują około godziny 12.00. Do zawodów zgłosiło się 33 zawodników. W przypadku tego sportu, podstawowe znacznie ma wiatr. W związku z pogodą, jaka od kilku dni panuje w Świnoujściu, organizatorzy zastrzegają, że jeśli w piątek warunki atmosferyczne nie pozwolą na rozegranie zawodów, to zapraszają w tych samych godzinach w sobotę lub w niedzielę. Impreza odbędzie się na plaży, po prawej stronie od wejście Aleją Interferie.
– Trzymajmy kciuki za wiatr – mówi Remigiusz Kola z biura podróży Słoneczni.pl , które jest organizatorem zawodów i dodaje z uśmiechem: – Niech wieje, zachodni, wschodni, północny. Byle nie południowy.

sarW sobotę, dokładnie o godzinie 12.00, przy nabrzeżu Władysława IV (na wysokości placu Słowiańskiego, dawna przystań żeglarska) rozpoczną się Jubileuszowe Regaty Wioślarskie na Świnie o Puchar Prezydenta Miasta. Startują łodzie z 6 – osobową obsadą ze sternikiem. W głównym biegu zmierzą się reprezentacje Zespołu Szkół Morskich i Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I.
– W ubiegłym roku wygrała szkoła morska – mówi Władysław Sierkiewicz z ZSM, który jest organizatorem regat. – Spodziewamy się więc, że w tym roku licealiści będą chcieli się zrewanżować. Ale nasza osada łatwo się nie podda. Zapowiada się więc ostra rywalizacja.
W kolejnych biegach wystartują załogi – przedstawiciele świnoujskich firm, zakładów pracy.
Już dziś (wtorek 9 września) w marinie na basenie Północnym zacumuje 11 statków ratowniczych, które wezmą udział w Międzynarodowych Ćwiczeniach w Zwalczaniu Zanieczyszczeń na Morzu Balex Delta 2015. Tradycją ćwiczeń są zawody wioślarskie pomiędzy załogami statków. Osady ścigać się będą na marinie już w najbliższy piątek w godzinach 10.00 – 12.00. Start i meta planowane są na wysokości nabrzeża nr 11. Również w piątek, w godzinach 9.00 – 13.00 można będzie zwiedzić statki biorące udział w ćwiczeniach, a także samą Bazę Ratownictwa Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Dojście na teren bazy główną bramą mariny od ulicy Wybrzeże Władysława IV i dalej prosto do końca nabrzeża zewnętrznego mariny.

kite (2)Jeśli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału w imprezach w Świnoujściu w ten weekend, to niech pamięta, że już we wtorek 15 września 2015 r. w naszym mieście rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Juniorów w Match Racingu. Żeglarze z całego świata walczyć będą na torze wodnym prowadzącym do i z świnoujskiego portu, dokładnie na wysokości mariny.
Tekst BIK UM Świnoujście

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW