Siedmiu pływaków Aleksandra Florczak, Aleksandra Andryszak, Jakub Gorycki, Michał Barycki, Patryk Sekuła, Aureliusz Marek i Michał Stefaniak podjęło się przepłynięcia morzem 6 km odcinka pomiędzy molem w Ahlbecku a falochronem zachodnim w Świnoujściu.

Neptun sprzyjał zawodnikom Transgranicznego Maratonu Pływackiego Molo Ahlbeck – Wiatrak Świnoujście. Stan morza był sprzyjający, wiatr i prąd również korzystnie wpływał na pokonanie dystansu. Jedyną niedogodnością był fakt utrzymywania odpowiedniego kursu. Związane z tym jest częste podnoszenie głowy do góry i orientowanie się, w którym kierunku płynąć.

Po 1 godz. i 43 minutach jako pierwszy na mecie zameldował się Patryk Sekuła, drugi był Michał Stefaniak z czasem 1 godz. 46 min., a trzeci Aureliusz Marek z czasem 1 godz. 47 min.

– Na uznanie zasługują startujące dziewczyny, które po raz pierwszy mierzyły się z takim dystansem i obie dopłynęły do końca – dodaje Michał Stefaniak, instruktor Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej w Świnoujściu, który był inicjatorem tego wydarzenia. – Najbardziej cieszy fakt, że razem ze mną płynęli młodzi ludzie, którzy nie boją się  wyzwań. A ta trasa to nie lada wyzwanie.

Za tak wspaniałą postawę, każdy z uczestników otrzyma od oddziału świnoujskiego RWR pamiątkową statuetkę. Szczególne podziękowania za wsparcie i asekurację dla organizacji Wasserwacht Kaiserbäder i koordynatora z ramienia tej organizacji Sebastiana Antczaka.

Więcej zdjęć możecie Państwo obejrzeć na nasze stronie facebook: https://www.facebook.com/rwr.swinoujscie

Oddział Świnoujście Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej.