Przez ostatnie kilka dni trwała akcja charytatywna, którą zorganizowało Narodowe Świnoujście, wraz z wchodzącymi w jego skład działaczami Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej oraz oczywiście Oddziału Świnoujście Obozu Narodowo-Radykalnego, z pomocą grupy Ultras Wyspiarze, a więc kibicami Floty Świnoujście.

Akcja polegała na dołączeniu się do wydarzenia, którego organizatorem były Beata Junak i Katarzyna Rycombel pod patronatem Fundacji Hospicyjnej „Przystań” w Świnoujściu, czyli na zbiórce artykułów szkolnych dla mieszkańców Domu Dziecka w Lubinie. Wszystkie potrzebne do szkoły rzeczy wśród siebie i swoich znajomych zbierali narodowcy, a zbiórkę ogólną przeprowadzono także na meczu Floty Świnoujście z Jastrzębiem Łosośnica, który odbył się 29 sierpnia. Koordynowali ją kibice z Ultras Wyspiarze i zarazem członkowie Narodowego Świnoujścia. W zbiórce nie zawiedli kibice, a co ważne, także piłkarze i sztab szkoleniowy MKS Flota, przy wsparciu Salonu Nieruchomości Ireneusz Łukasiewicz. Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę należy się szacunek i gorące podziękowania!

Zwieńczeniem akcji, która okazała się sukcesem, był 30 sierpnia. Tego dnia, w godzinach przedpołudniowych, wszystkie artykuły szkolne, które udało się zebrać lub zakupić, działacze Narodowego Świnoujścia z Oddziału Świnoujście Obozu Narodowo-Radykalnego, prywatnie kibice Floty, zawieźli do Domu Dziecka w Lubinie pod Międzyzdrojami. Wiele siatek z prezentami wniesionych zostało do ośrodka, co spotkało się z zainteresowaniem młodych mieszkańców. Narodowcy poczęstowani zostali kawą i herbatą.świnoujscy narodowcy

 

Mogli porozmawiać z dziećmi oraz ich opiekunami. Dowiedzieli się dzięki temu, czego brakuje w codziennej działalności pracowników ośrodka, i co mogłoby pomóc dzieciom. Zagrano także w piłkę nożną, dzięki czemu świnoujścianie mogli lepiej poznać niektórych mieszkańców. Podczas odwiedzin wyspiarscy narodowcy wpadli na pomysły, jak dalej i regularnie pomagać Domowi Dziecka w Lubinie. Miejmy nadzieję, że plany te uda się szybko zrealizować. Dla narodu przez naród!

Narodowe Świnoujście

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News