Strona główna » Kamery na świnoujskiej plaży biją rekordy popularności

Kamery na świnoujskiej plaży biją rekordy popularności

by Świnoujście w sieci

Niemal 200 tysięcy wejść na obraz z kamer zamontowanych na świnoujskiej plaży odnotowano w pierwszym wakacyjnym miesiącu – lipcu. Najwięcej oczywiście z Polski i innych europejskich krajów. Ale również z tak egzotycznych dla nas, jak Kenia, Brazylia, Iran, Indie, Australia, Nowa Zelandia, Tunezja, Tajlandia czy Madagaskar. Wystarczy kliknąć http://plaza.swi.pl/.

W sumie tylko w lipcu na świnoujskie kamery „wchodzili” mieszkańcy prawie 90 państw świata. Najwięcej z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Czech, Norwegii, Holandii, Ukrainy, Francji, Danii oraz USA i Kanady.

Jedni „wchodzą” na kamery, bo chcą zobaczyć, jaka jest aktualnie pogoda na świnoujskiej plaży, czy dużo wypoczywa plażowiczów. Inni, żeby powspominać miejsce, w którym byli. Jeszcze inni, bo po prostu chcą zobaczyć najszerszą i najdłuższą plażę na polskim wybrzeżu. Są również inne powody.

– Niektórzy wykorzystują kamery na plaży do rozmów z najbliższymi czy znajomymi – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Bardzo często widać bowiem, jak plażowicze rozmawiają przez telefon i jednocześnie machają ręką do kamer.

Nasze miasto od kilku lat należy do najczęściej odwiedzanych miejscowości turystyczny w Polsce. W tym sezonie, według danych zebranych przez Lion’s Bank , obłożenie miejsc noclegowych w naszym mieście przez turystów w lipcu wynosiło aż 98 procent. Podobnie jest w sierpniu. To stawia nas na pierwszym miejscu wśród 20 najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Za nami są Kołobrzeg, Międzyzdroje, Mielno, Sopot, Zakopane, Karpacz, Szczyrk, a także Mazury.

Walory turystyczne Świnoujścia dostrzegają również internauci. Kolejny rok w rankingach przeprowadzonych przez ogólnopolskie portale www. czasnadmorze.pl, Onet.pl, czy gazetę Fakt, nasze miasto lokowane jest wśród liderów miejscowości wypoczynkowych.

Świnoujście wygrywa nie tylko najcieplejszą wodą w morzu i najszerszą oraz najdłuższa, piękną, piaszczystą plażą.

– U nas nie trzeba zrywać się skoro świt, żeby rozłożyć parawan i zająć miejsce – dodaje z uśmiechem Robert Karelus. – Plaży wystarczy dla wszystkich.

Turyści doceniają również infrastrukturę, jak chociażby nowoczesne, przystosowane dla osób niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi wejścia na plażę, darmowe prysznice na kąpielisku, jedyny taki na polskim wybrzeżu deptak na wydmach, mnóstwo ścieżek rowerowych oraz bardzo dobre warunki noclegowe. Wybierając miejsce wypoczynku zwracają także uwagę na ofertę kulturalną. A ta w Świnoujściu jest naprawdę bogata. Już w ten piątek rozpoczyna się jedna ze sztandarowych imprez – Sail Świnoujście z udziałem żaglowców. Zaraz potem z kolei Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA. W międzyczasie odbędzie się również wiele innych imprez m.in. w amfiteatrze, muszli koncertowej i wielu innych miejscach.

Tekst BIK UM Świnoujście

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW