Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierujący volvo, który w niedzielną noc jechał całą szerokością ulicy w Świnoujściu. Policjanci zatrzymali 27-latka, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, któremu grożą teraz surowe konsekwencje karne i finansowe.

Strzegący w niedzielną noc ładu i porządku publicznego w Świnoujściu policjanci podczas patrolowania ulicy Grunwaldzkiej zauważyli dziwnie poruszający się samochód osobowy marki Volvo. Jego kierowca nie był w stanie utrzymać się na swoim pasie i jechał całą szerokością jezdni.

Gdy tylko funkcjonariusze podeszli do auta i otworzyli drzwi, poczuli silną woń alkoholu. Z pojazdu wysiadł mężczyzna, który miał duże problemy z utrzymaniem równowagi. Zapytany o spożywany alkohol, 27-latek bełkotliwą mową oświadczył, że wypił tylko jedno piwo. Jednak badanie alkomatem wykazało, że ilość spożytych trunków była na pewno większa. Urządzenie wskazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile.

27-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy.

Kilka godzin po wytrzeźwieniu funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 27-latek przyznał, że po wypiciu piw zdecydował się na podróż samochodem, ponieważ dobrze się czuł i chciał jak najszybciej znaleźć się w domu. Po uzgodnieniu z prokuratorem, podczas przesłuchania mężczyzna wnioskował o ukaranie go przez sąd zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat, świadczeniem na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym i pomocy postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł oraz grzywną w kwocie 1.500 zł. Jego sprawą zajmie się teraz świnoujski sąd, który zdecyduje o wysokości kary.

Policjanci apelują do kierowców o trzeźwość i rozsądek podczas jazdy samochodem.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska