Strona główna » Jacek Giba najszybszym twardzielem. Zobacz Foto

Jacek Giba najszybszym twardzielem. Zobacz Foto

W niedzielę 09. sierpnia 2015r. po raz szósty przeprowadzony został bieg na crossowej, silnie urozmaiconej i bardzo trudnej trasie wiodącej wzgórzami w masywie Góry Słowiańskiej w Worku. Bieg składał się z 4 pętli (z Góry Słowiańskiej do okolic jeziora Wolgastsee i z powrotem) – każda po 5,275 km (łącznie 21,1km). Walka toczyła się o uzyskanie certyfikatów twardziela (wśród tych, którzy ukończyli cały dystans).

PE lmaraton na GE rze S-owian 09 08 15 _019_19

Wystartowało 31 zawodników z kilku miast Polski i Niemiec, z których dwóch przebiegło jedną pętlę, sześciu dwie pętle i 23 cały dystans, czyli cztery pętle (21,1 km) i oni to uzyskują tytuł twardziela (wśród nich trzy panie).

Polmaraton na Gorze Slowian 09 08 15 _106_106

Rywalizację o zwycięstwo na dystansie głównym (4 pętle – 21,1 km) wygrał po raz pierwszy najbardziej progresywny zawodnik – Jacek Giba (w roku ubiegłym zdobywca drugiego miejsca w tym biegu), pokonując Janusza Michalskiego i Grzegorza Tałandę. Wśród pań najszybciej dystans ten pokonała Anna Stafiej, a za nią Agnieszka Szopa-Poppel i Elżbieta Jabłońska.

Oto pełne zestawienie wyników:

1.Jacek Giba———————-1.39.40

2.Janusz Michalski————–1.42.02

3.Grzegorz Tałanda————-1.43.05

4.Aleksander Borkowski——–1.48.44

5.Przemysław Stefańczyk——1.51.19

6.Paweł Majchrzak————–1.52.30 (Połczyn Zdrój Biega)

13.Grzegorz Kiljan—————2.04.44

14.Kai Lachmann—————-2.07.14 (Greifswald)

15.Sławomir Weremij———-2.07.51

16.Tadeusz Olszyk—————2.08.31

17.Robert Pezdek—————-2.11.34 (Zabrze)

18.Sławomir Kaczorowski——2.11.55 (Jelenia Góra)

19.Waldemar Pyzik————–2.13.42

20.Dariusz Kowalewski———2.14.24

21.Włodzimierz Potrzebny—–2.18.36

22.Agnieszka Szopa-Poppel—-2.20.09

23.Elżbieta Jabłońska———–2.20.20

Cieszy powrót na biegowe trasy po wielu latach Grzegorza Kiliana oraz dynamiczny wzrost formy Krystiana Matuszewskiego zamierzającego pokonać najbliższy maraton Świnoujście-Wolgast w czasie około 3,5 godz.

Polmaraton na Gorze Slowian 09 08 15 _049_49

Zawody sędziowała Agnieszka Stój, a na punkcie pomiarowo-żywieniowym na trasie – Maciej, Wiesław Zabrocki i Katarzyna Stój pełniąca jednocześnie zabezpieczenie medyczne, jako kwalifikowany ratownik medyczny. Obsługę foto sprawował Sebastian Błaż, a zawody wizytował – Mirosław Zygmunt.