Strona główna » Bezpieczna plaża z WOPR i Polskim LNG

Bezpieczna plaża z WOPR i Polskim LNG

by Świnoujście w sieci

W weekend 8 i 9 sierpnia 2015 r., na świnoujskiej plaży na wyspie Uznam, odbędzie się kolejny – weekend z Polskim LNG oraz WOPR. Zapraszamy wszystkich na emocjonujące pokazy ratownictwa tym razem w współpracy ze Świnoujską Policją o zajęcia edukacyjne!
Strategiczna współpraca Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i spółki Polskie LNG, budującej na prawobrzeżu Świnoujścia terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego, realizowana jest pod nazwą „Bezpieczna plaża”. Jest to jeden z modułów szerszego programu „Bezpieczne miasto”, w ramach którego spółka dąży do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Świnoujściu.
– Spółka trzeci rok z rzędu zaangażowała się finansowo w poprawę bezpieczeństwa i propagowanie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W ramach projektu ratownicy dotrą z działaniami edukacyjnymi do setek tysięcy plażowiczów – zapowiada Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG.
W najbliższą sobotę (8 sierpnia, godz. 9), a także w niedzielę (9 sierpnia, godz. 9) rozpocznie swoją działalność plażowa Szkoła Pierwszej Pomocy. Całe rodziny wypoczywające na świnoujskich plażach będą mogły zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pomocy osobie tonącej i posługiwania się podręcznym sprzętem ratunkowym. Komenda Miejska Policji także aktywnie udzielać będzie niezbędnych informacji dotyczących bezpieczeństwa, na plaży i nie tylko, Położony zostanie nacisk na bezpieczeństwo osób przebywających w naszym mieście. W najbliższy weekend, o godz. 12-30, odbywać się będą pokazy ratownictwa wodnego realizowane przez członków grupy interwencyjnej WOPR ze Świnoujścia, tym razem będą to spektakularne pokazy, we współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, Będziemy mogli zobaczyć współpracę służb na wypadek zdarzenia z większą ilością poszkodowanych, prawdopodobnie udział weźmie także zaprzyjaźniona służba ratonicza z drugiej strony granicy, tj. niemiecki Wasserwacht.
– To będzie bardzo emocjonujący i angażujący program – zapewnia Apoloniusz Kurylczyk, dyrektor WOPR województwa zachodniopomorskiego. – Uczestnicy, obserwujący pokaz umiejętności i możliwości naszych ratowników, na własne oczy przekonają się do czego prowadzi brak odpowiedzialności i wyobraźni w wodzie. W programie m.in. asekuracja tonącego, pokazy użycia defibrylatora i resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ponadto pokaz wykorzystania sprzętu motorowego, w tym łodzi oraz skutera z platformą ratowniczą. Na zakończenie pokazów i Szkoły Pierwszej Pomocy wręczymy drobne upominki.

opaska
Więcej informacji o projekcie na portalu edukacyjnym spółki: www.lng.edu.pl
W ramach „Bezpiecznej plaży”, jak co roku, ratownicy będą rozdawać dzieciom specjalne opaski bezpieczeństwa. Taka dziecięca wizytówka zawiera numer telefonu rodzica, który napisany niezmywalnym tuszem, pozwala na szybki kontakt z opiekunami.

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

osiem + 14 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW