Strona główna » Policja Świnoujście – Auto dachowało z powodu nieoświetlonego pieszego z rowerem

Policja Świnoujście – Auto dachowało z powodu nieoświetlonego pieszego z rowerem

by Świnoujście w sieci

Samochód osobowy marki Opel Astra dachował, a jego kierowca z obrażeniami trafił do szpitala – to skutek działania pieszego, który o zmroku prowadził środkiem jezdni nieoświetlony rower. 68-letni sprawca był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zostanie na niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 22.00 na prowadzącej do przeprawy promowej ulicy Karsiborskiej w Świnoujściu. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o przewróconym samochodzie. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, na poboczu zastali leżący na dachu samochód osobowy marki Opel Astra, a z pojazdu wyszedł kierujący nim mężczyzna, do którego wezwano ambulans. W rozmowie ze świadkiem zdarzenia mundurowi ustalili, że sprawcą zdarzenia jest pieszy, który oddalił się w pobliskie zarośla. Policjanci ustalili, że ubrany w ciemną odzież i nie posiadający żadnych elemetów odblaskowych mężczyzna prowadził nieoświetlony rower środkiem jezdni. Kiedy jadący oplem wyjechał zza zakrętu i w odległości zaledwie kilku metrów zauważył na drodze człowieka, nie chcąc na niego najechać wykonał gwałtowny skręt na pobocze, w wyniku czego samochód kilkukrotnie koziołkował, po czym upadł na dach. Pokrzywdzonego z obrażeniami Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala.

Po podjętej penetracji kilkaset metrów dalej funkcjonariusze znaleźli opisywanego mężczyznę z rowerem. Po jego wylegitymowaniu okazało się, że sprawcą zdarzenia drogowego jest 68-letni bezdomny. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał duże trudności z utrzymaniem równowagi. Po przewiezieniu na komendę przebadano go na zawartość alkoholu. 68-latek miał w organizmie ponad 2 promile. Został zatrzymany i następne godziny spędził w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał.
wypadek-karsiborska-eswinoujscie

Dziś mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wnioskując podczas przesłuchania o grzywnę w kwocie 500 zł. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić dlaczego nie korzystał ze ścieżki dla rowerów i pieszych biegnącej wzdłuż ulicy Karsiborskiej

Policjanci skierują teraz do świnoujskiego sądu wniosek o jego ukaranie.
wypadek-straz

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

17 + trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW