Strona główna » Nowy Szef Sztabu 8.FOW

Nowy Szef Sztabu 8.FOW

by Daniel SZYSZ

W poniedziałek, 3 sierpnia, decyzją Ministra Obrony Narodowej, komandor Krzysztof Jaworski został wyznaczony i objął obowiązki na stanowisku szefa sztabu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Nowego szefa sztabu przedstawił na zbiórce stanu osobowego 8.FOW dowódca flotylli kontradmirał Jarosław Zygmunt.

Komandor Krzysztof Jaworski urodził się w 1966 roku w Gdyni. Po ukończeniu liceum ogólnokształcącego rozpoczął studia w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni (później Akademii Marynarki Wojennej), na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. Po ich ukończeniu rozpoczął służbę w 2. Dywizjonie Kutrów Rakietowo-Torpedowych. W latach 1994-1997 dowodził okrętem rakietowym ORP „Hutnik”. W 1999 roku ukończył studia podyplomowe w Akademii Sztabowej Marynarki Wojennej w Newport (USA). Po ich ukończeniu pełnił służbę kolejno w Dywizjonie Okrętów Rakietowych, Dowództwie 3. Flotylli Okrętów i Dowództwie Marynarki Wojennej. W roku 2000 ukończył także operacyjno-taktyczne studia podyplomowe w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W 2004 roku komandor Jaworski ukończył Kurs Planowania Operacyjnego w holenderskiej Akademii Obrony w Hadze. W latach 2007-2010 dowodził Dywizjonem Okrętów Rakietowych. Następnie objął stanowisko w Zespole Asystenta Szefa Sztabu Generalnego ds. Marynarki Wojennej w SG WP w Warszawie. W 2012 roku ponownie wrócił do Gdyni, na stanowisko Szefa Oddziału Szkolenia w Dowództwie Marynarki Wojennej. W 2013 roku pełnił obowiązki na stanowisku szefa sztabu w pionie zastępcy dowódcy ds. wsparci NATO Training Mission (NTM-A) w Afganistanie. Po powrocie z misji rozpoczął służbę w Grupie Organizacyjnej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, a następnie w Zarządzie Uzbrojenia Inspektoratu MW w DG RSZ, po czym skierowany został na podyplomowe studia polityki obronnej w Narodowym Uniwersytecie Obrony w Waszyngtonie (USA). Studia te ukończył w bieżącym roku, a po powrocie do kraju wyznaczony został na stanowisko Szefa Sztabu w Dowództwie 8. FOW. Komandor Krzysztof Jaworski obowiązki objął dzisiaj, 3 sierpnia 2015r.

8fow

Komandor Krzysztof Jaworski został odznaczony m.in. złotym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, srebrnymi medalami „Za Długoletnią Służbę”, „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” oraz „Gwiazdą Afganistanu”.
Ma dwóch synów Pawła i Michała. Razem z żoną lubi podróżować, czynnie uprawia biegi na średnich dystansach. Interesuje się literaturą marynistyczną, szczególnie z okresu I i II wojny światowej.

 

Info-foto. 8 FOW

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jedenaście − jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.