Strona główna » 13 cystern na torach koło Międzyzdrojów – Komunikat PKP – FOTO – VIDEO

13 cystern na torach koło Międzyzdrojów – Komunikat PKP – FOTO – VIDEO

by Świnoujście w sieci

 

 

W niedzielę 2 sierpnia przed godz. 17.00 w pobliżu Międzyzdrojów na trasie kolejowej – Wolin – Świnoujście wykoleiło się 13 pustych cystern pociągu ORLEN Koltrans relacji Świnoujście – Płock.

Nie ma poszkodowanych oraz zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz dla środowiska.
Wypadek ten spowodował wielkie utrudnienia w ruchu dla pasażerów korzystających z połączenia kolejowego Świnoujście – Szczecin – Świnoujście

Komunikat PKP

Ze względu na uszkodzenie toru, kursowanie pociągów na trasie Szczecin – Świnoujście odbywa się z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej. Takie rozwiązanie wstępnie planowane jest do czwartku.

PKP Intercity: ze Świnoujścia do Wysokiej Kamieńskiej zastępcza komunikacja autobusowa, a dalej pociągi. Ze Szczecina w kierunku Świnoujścia pociągi będą dojeżdżać do Wysokiej Kamieńskiej i dalej autobusy.

Przewozy Regionalne: ze Świnoujścia do Warnowa zastępcza komunikacja autobusowa, a dalej pociągi. Podobnie od Szczecina do Warnowa pociągi, a z Warnowa do Świnoujścia autobusy.

Wprowadzono dodatkowe komunikaty dla podróżnych na stacjach i przystankach. O zmianach w komunikacji informują pasażerów drużyny konduktorskie. Wprowadzenie zastępczej komunikacji powoduje wydłużenie czasu przejazdu.

Przepraszamy pasażerów za utrudnienia.torowisko-pkp-cysterny

Działania techniczne

Usuwanie wykolejonego taboru – trzynastu pustych cystern i naprawa toru szacowane jest na 3 – 4 dni. Podniesienie wagonów pozwoli ocenić stan toru i czas naprawy. Służby techniczne działają bez przerwy. Położenie toru w głębokim przekopie utrudnia pracę sprzętu i wymaga precyzyjnych działań ekipy technicznej. Teren jest zabezpieczony nie ma zagrożenia dla środowiska.

Wczoraj 2 sierpnia przed godz. 17.00 pomiędzy Warnowem a Lubiewem na trasie Wolin – Świnoujście wykoleiły się puste cysterny pociągu ORLEN Koltrans relacji Świnoujście – Płock. Nie było poszkodowanych i zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz dla środowiska. Natychmiast zabezpieczono teren, zorganizowano zastępczą komunikacje dla pasażerów i przygotowano działania techniczne związane z usuwaniem skutków zdarzenia.

cysterny-wypadek cysterny-leżą-na-torowisku-pkp
cysterny-pkp-6

cysterny-pkp-5

cysterny-pkp-4

cysterny-pkp-3

cysterny-pkp-2

cysterny-pkp-1

cysterny-pkp-międzyzdroje-miedzyzdroje

cysterny-pkp-międzyzdroje

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

piętnaście + jedenaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW