Strona główna » Urzędnicy ustawili znaki i umywają ręce to policjanci mają pilnować ich przestrzegania

Urzędnicy ustawili znaki i umywają ręce to policjanci mają pilnować ich przestrzegania

by Świnoujście w sieci

 

W minionym tygodniu zapytaliśmy urzędników z magistratu o deptak na ulicy Słowackiego.

Urzędnicy poustawiali znaki a życie toczy się własnymi torami, zapytaliśmy czy mają zamiar coś z tym zrobić ??

W odpowiedzi otrzymaliśmy opis “nowej” organizacji ruchu w dzielnicy nadmorskiej z podsumowaniem, że to policja odpowiada za przestrzeganie przepisów w tym miejscu – więc można z tej odpowiedzi wnioskować, że to tam powinniśmy kierować nasze pytania.

Urzędnicy poustawiali znaki – zdezorganizowali ruch w rym mieście i umywają ręce – to już norma w Świnoujściu

deptak-samochód

Nowa organizacja ruchu w Dzielnicy Nadmorskiej obowiązuje od 1 lipca . Najważniejsze zmiany polegają na:

1) odwróceniu kierunku ruchu na drodze jednokierunkowej – ul. Żeromskiego. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Prusa do skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy z zachodu w kierunku wschodnim”.

2) odwróceniu kierunku ruchu na drodze jednokierunkowej – ul. Orkana. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Żeromskiego wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy z południa w kierunku północnym,

3) odwróceniu kierunku ruchu na drodze jednokierunkowej – ul. Nowowiejskiego. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Słowackiego wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy z północy w kierunku południowym,

4) odwróceniu kierunku ruchu na drodze jednokierunkowej – ul. Kasprowicza. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Gierczak do skrzyżowania z ul. Nowowiejskiego wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy ze wschodu w kierunku zachodnim. Obecnie jeden kierunek ruchu obowiązuje od ul. Kasprowicza do ul. Gierczak.

5) odwróceniu kierunku ruchu na drodze jednokierunkowej – ul. Powstańców Śląskich. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Słowackiego wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy z północy w kierunku południowym.

6) wyłączeniu z ruchu ogólnodostępnego ulicy Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Dopuszczony jest jedynie dojazd do posesji, wjazd służb miejskich i dojazd komunikacji zbiorowej oraz taxi i rowerów od strony ul. Piłsudskiego. Natomiast w obu kierunkach dopuszczony jest wyłącznie ruch autobusów komunikacji miejskiej i rowerów. Objazd wyłączonego odcinka ulicami Sienkiewicza od południa lub Kasprowicza od północy.

7) zmianie trasy linii komunikacji autobusowej sezonowej Nr 6. Od strony promu autobus dojeżdżać będzie do ul. Uzdrowiskowej, gdzie zlokalizowano przystanek przy skrzyżowaniu ul. Uzdrowiskowej z ul. Cieszkowskiego. Autobus jadący z osiedla Zachodniego przez osiedle Posejdon dojeżdżać będzie na ul Żeromskiego, gdzie zlokalizowano dwa przystanki – przy skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Orkana oraz przy skrzyżowaniu ulicy Żeromskiego i Energetyków.

8) zmianie trasy linii komunikacji autobusowej okrężnej linii Nr A. Od skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z Sienkiewicza, kurs odbywać się będzie ulicami: Sienkiewicza, Krzywoustego i Słowackiego. Na ul. Słowackiego zlokalizowano 3 przystanki: przy Rusałce, przy skrzyżowaniu z ul. Gierczak i przy skrzyżowaniu z ul. Orkana,

9) zmianie trasy linii komunikacji autobusowej okrężnej linii Nr B. Od skrzyżowania ulicy Matejki i Słowackiego, kurs odbywać się będzie ulicami: Słowackiego, Krzywoustego i Narutowicza. Na ul. Słowackiego przystanki w tych samych miejscach jak dla linii Nr A.

10) wprowadzeniu jednego kierunku ruchu na ul. Narutowicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Krzywoustego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

11) wyznaczeniu postojów TAXI – na ul. Żeromskiego przy skrzyżowaniu z ul. Powstańców Śląskich, na ul. Gierczak przy skrzyżowaniu z ul. Słowackiego i na ul. Nowowiejskiego przy skrzyżowaniu z ul. Słowackiego. Zlikwidowanie miejsca postoju TAXI na ulicach: Słowackiego przy skrzyżowaniu z ul. Matejki oraz na Żeromskiego przy skrzyżowaniu z ul. Gierczak.

Za przestrzeganie organizacji ruchu odpowiada policja oraz – jeżeli chodzi przede wszystkim o niewłaściwe parkowanie – funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy w ostatnim czasie nie tylko nakładali mandaty ,ale również odholowywali samochody.

Robert Karelus

deptak-koń-doroszka

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

5 × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW