Kolejny koncert na trąbkę i organy

W kolejnym koncercie Świnoujskich Wieczorów Organowych w piątek (24 lipca) wystąpi, znany świnoujskiej publiczności, znakomity duet z Niemiec.

Frank ZIMPEL – urodził się w Greifswaldzie. Kształcił się muzycznie w Kothenau (Saksonia-Anhalt). W Lipsku studiował muzykę kościelną u prof. Armida Gasta i u Wolfganga Ungera, dyrektora Lipskiej Akademii Muzycznej. W 1996 r. został finalistą i jako jedyny otrzymał nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Bachowskim w Lipsku. W latach 1999-2000 studiował grę na organach w Akademii Muzycznej w Wiedniu. Obecnie jest organistą kościelnym w mieście Taucha i w Lipsku. Od 2003 r. uczy organowej muzyki koncertowej i liturgicznej w Akademii Muzyki Kościelnej w Halle.

Alexander PFEIFER z Lipska swoją muzyczną edukację zaczynał od gry na altówce i dopiero w wieku 12 lat zdecydował się na trąbkę. Gry na tym instrumencie uczył się w szkole muzycznej im. J. S. Bacha w Lipsku. W latach 2002-2006 studiował w Akademii Muzycznej w klasie trąbki u Matthiasa Schmutzlera. W tym okresie był rezerwowym członkiem Orkiestry w Dreźnie, a od listopada 2005 do czerwca 2006 występował gościnnie jako trębacz w Saksońskiej Filharmonii.

Duet Frank Zimpel i Alexander Pfeifer koncertuje już ponad 10 lat. Wystąpili na 400 koncertach nie tylko w Niemczech, ale także w Austrii, Holandii, Rosji, Szwajcarii i w Egipcie.

W interesującym programie koncertu usłyszymy utwory M. GREEN’a, T. ALBINONIEGO,
J.S. BACHA, G.P. TELEMANNA, F. MENDELSSOHNA, O. LINDBERGA, P. GLASS’a,
G. GERSHWINA.
Początek koncertu godz. 19-ta