Strona główna » NEUTRALIZACJA POZOSTAŁOŚCI Z OKRESU II WOJNY ŚWIATOWEJ

NEUTRALIZACJA POZOSTAŁOŚCI Z OKRESU II WOJNY ŚWIATOWEJ

by Świnoujście w sieci

W poniedziałek, 20 lipca, saperzy z Patrolu Rozminowania 8. Batalionu Saperów z Dziwnowa zneutralizowali ponad 350 różnego rodzaju pocisków, do tego zapalniki oraz setki łusek. Obiekty zostały odnalezione przez turystkę w jednym z lasów na wyspie Wolin.

Znalezisko zalegało w lesie nieopodal miejscowości Domysłowo – wyspa Wolin.

W poniedziałek, 20 lipca, wystające z ziemi przedmioty zauważyła przechodząca tamtędy kobieta. Zaalarmowała ona policję, a ta przekazała informację Dyżurnej Służbie Operacyjnej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Ze względu na charakter przedmiotów natychmiast do akcji skierowano żołnierzy z 8 Batalionu Saperów. Saperzy z Patrolu Rozminowania 8. BSAP dojechali na miejsce już po 50 minutach od zgłoszenia. Przedmioty znajdowały się w miejscu, gdzie podczas II wojny światowej były umocnienia i najprawdopodobniej stanowisko armaty.

Przez pięć godzin saperzy zebrali blisko 650 przedmiotów zaliczanych do kategorii wybuchowe i niebezpieczne. Wśród nich były 354 różnego rodzaju pociski, 54 zapalniki oraz granat moźd
zierzowy kalibru 82 milimetry i łuski amunicji artyleryjskiej.
Niebezpieczne przedmioty zostały zabezpieczone i przetransportowane do Dziwnowa, gdzie stacjonuje 8 Batalion. W najbliższych dniach zostaną one zdetonowane na poligonie w Drawsku Pomorskim.

rzecznik prasowy 8. FOW
kmdr ppor. Jacek KWIATKOWSKI

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

szesnaście − 10 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW