Strona główna » XVII Świnoujskie Wieczory Organowe Koncert Polsko – Włoskiego Duetu

XVII Świnoujskie Wieczory Organowe Koncert Polsko – Włoskiego Duetu

by Świnoujście w sieci

W miniony piątek (10 lipca) na zabytkowych organach kościoła pw. Chrystusa Króla grał Michele Croese, od lat występujący jako solista we Włoszech i innych krajach Europy.
Na trąbce (flughorno sopranowe) grała Izabela Szlachetko – Croese – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, laureatka konkursu Instrumentów dętych Blaszanych w Olsztynie.
Artyści w duecie rozpoczęli koncert Fantazją na temat opery „La donna del lago” G. Rossiniego, utworem J.B. Arbana. Szeroki, piękny dźwięk trąbki wypełnił przestrzeń świątyni, a tłem były dźwięki organów.

organy
Michele Croeze zagrał we własnej transkrypcji organowej dwa koncerty z op. VIII A. Vivaldiego.
Nr 2 „L’Estate” (Lato) i nr 3 „L’autunno” (Jesień). Były to dwie piękne muzyczne opowieści o dwóch porach roku, zagrane tak, jak je opisał Vivaldi, a letnia burza w części Presto to mistrzostwo gry i wrażenie prawdziwej orkiestrowej burzy dźwięków.
Nie zabrakło też kompozycji J.S. Bacha. Między koncertami A. Vivaldiego duet trąbka i organy wykonał Chorał „Erbarm dich mein, o Herre Gott” oraz Fantazję super „Christ log in Todes Banden”. Utwory inne w nastroju, znakomicie stylowo zagrane i doskonale współbrzmiące.

organy
Koncert zakończył utwór J.B. Arbana „Fantazja Brillante” nt. opery „Don Carlos”
G. Verdiego zagrany w duecie. Kompozycja błyskotliwa, w końcowej części bardzo trudna technicznie, wirtuozowska, zagrana na trąbce po mistrzowsku, po której zerwała się burza oklasków. Gdy artyści zeszli z chóru, publiczność na stojąco długo oklaskiwała artystów. Po takiej owacji, Izabela Szlachetko i Michele Croese powtórzyli Chorał J.S. Bacha.
To był koncertowy wieczór pięknej muzyki w mistrzowskim wykonaniu.

MaPi, foto JP

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 + 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW