Strona główna » Święto Policji 2015. Zobacz Foto

Święto Policji 2015. Zobacz Foto

by Świnoujście w sieci

Dzisiaj w budynku Miejskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. W spotkaniu udział wzięli m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jan Pytka, Komendant Miejski Policji insp. Remigiusz Mysza, Prezydent Miasta Świnoujscia Janusz Żmurkiewicz, Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Agatowska, Prokurator Rejonowy Włodzimierz Cetner, przedstawiciele służb mundurowych, policji niemieckiej oraz świnoujscy policjanci, pracownicy cywilni oraz ich rodziny.

policja

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10:00. Jej otwarcie rozpoczął mł. insp. Remigiusz Mysza, który po krótkim wstępie wraz z insp. Janem Pytką wręczali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne i gratulowali wyróżnionym funkcjonariuszom.

Na stopień nadkomisarza Policji awansował komisarz Marek Gański, natomiast na stopień komisarza awansował podkomisarz Piotr Marchalewski.

policja

Na stopień aspiranta sztabowego Policji awansowało ośmiu policjantów:
– starszy aspirant Krzysztof Błaszczyk
– starszy aspirant Dawid Kała
– starszy aspirant Maciej Lewa
– starszy aspirant Ireneusz Markowski
– starszy aspirant Dariusz Mazur
– starszy aspirant Dorota Paluszkiewicz
– starszy aspirant Bartłomiej Piskrzyński
– starszy aspirant Artur Smaga

Na stopień starszego aspiranta Policji awansowało trzech policjantów:
– aspirant Joanna Grudzińska
– aspirant Tomasz Piasecki
– aspirant Agnieszka Wojtkiewicz
Stopień młodszego aspiranta otrzymał sierż. sztab. Rafał Rybczyński.

Na stopień sierżanta sztabowego Policji mianowano pięciu policjantów:
– starszy sierżant Paweł Dobrowolski
– starszy sierżant Agata Nurkiewicz
– starszy sierżant Natalia Piotrowska
– starszy sierżant Piotr Radzięta
– starszy sierżant Radosław Tomczyk
Stopień sierżanta Policji otrzymała st. post. Katarzyna Jędruch-Jachira.

Na stopień starszego posterunkowego awansowało siedmiu policjantów:
– post.Mateusz Czesul
– post. Jakub Kozakowski
– post. Michał Nowik
– post. Robert Rumistrzewicz
– post.Bartosz Szczepaniak
– post. Adam Windak
– post. Rafałą Walaszkowski

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu odznaczeń, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych za wzorowe, wyjątkowe sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, Srebrnym Medalem za długoletnią służbę odznaczony został podinsp. Andrzej Mordak.
DecyzjąMinistra Spraw Wewnętrznych w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi niżej wymienieni policjanci przyczynili się do obrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymywania bezpieczeństwa lub porządku publicznego:
– Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał mł.insp. Remigiusz Mysza,
– Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymała mł.insp. Dorota Zawłocka,
– Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał st. asp. Ireneusz Kruk.

policja

W czasie uroczystości wystąpił również Prezydent Miasta Świnoujścia, który wręczył wyróżnienia st. sierż. Łukaszowi Matwiejko za szczególne zaangażowane na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. Po złożeniu gratulacji wszystkim policjantom, podkreślał dobrą współpracę miasta ze świnoujską Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu z okazji Święta Policji za szczególny wkład pracy oraz sumienność wyróżnił okolicznościowymi ryngrafami również czterech pracowników cywilnych: Barbarę Baran, Karolinę Raaen, Dorotę Matkowską oraz Agnieszkę Stepaniak.

policja

Związki Zawodowe Policjantów Woj. Zachodniopomorskiego przyznały medale dwóm wyróżniającym się świnoujskim policjantom z okazji 25-lecia istnienia związków -€“ sierż. szt. Piotrowi Radzięta oraz sierz. Grzegorzowi Hnat. Policjanci otrzymali je za wkład w związkową działalność. Medale te wręczył st. asp. Marian Boguszyński, Przewodniczący Związków Zawodowych Policjantów Województwa Zachodniopomorskiego oraz komisarz Piotr Marchalewski, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Świnoujściu.

Oprawę artystyczną obchodów Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu stanowiły występy nastoletnich tancerzy Wanessy Warwas i Jakuba Babireckiego ze Szkoły Tańca “Jantar”, którzy wykonali kubańską rumbę i jive’a, ponadto występ 19-letniego Łukasza Dobosza prezentującego wspaniałe umiejętności gry na saksofonie, a także występy młodych świnoujścianek Doroty Naklickiej i Blanki Borowiec, które brawurowo wykonały światowe szlagiery.

Poplicja-święto077

Po zakończonej oficjalnej uroczystości, przed budynkiem Miejskiego Domu Kultury, odbył się pokaz umiejętności aportowania i posłuszeństwa policyjnego psa Shila, która od zeszłego roku służy w świnoujskiej komendzie. Oprócz zaproszonych gości i funkcjonariuszy, pokazom tym przyglądały się zaproszone dzieci ze świnoujskich przedszkoli, które wręczały policjantom laurki z okazji ich święta. Policjanci obdarowali przedszkolaków odblaskami i słodyczami, uświadamiając, jak ważne jest korzystanie z nich.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
st. asp. Beata Olszewska

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153466178691974.1073743040.283752206973&type=3/” width=”550″/]

 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 + szesnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW