Strona główna » Jubileusz Złotych Godów w Sali Ślubów. Foto-Video

Jubileusz Złotych Godów w Sali Ślubów. Foto-Video

by Daniel SZYSZ

Dziś, 2 lipca o godzinie 14.00, w Sali Ślubów( nowej) USC odbyły się uroczystości związane z Jubileuszami Złotych Godów.

Aż 10 świnoujskich małżeństw świętowało dziś jubileusz 50-lecia.
1. Łucja i Jerzy Antonowicz
Pani Łucja Antonowicz pracowała w szpitalu w Kołobrzegu,, w Izbie przyjęć a Pan Jerzy 30 lat służył w wojsku. Po przyjeździe do Świnoujścia zajmowała się wychowywaniem dzieci, a później w Odrze.Państwo Łucja i Jerzy Antonowicz mają troje dzieci, pięcioro wnucząt, 3 dorosłe wnuczki i dwóch wnuków. Czekają jak dodali na prawnuków. Jak podkreślili Państwo Antonowiczowie: Żyło nam się bardzo szczęśliwie.
2.Barbara i Ryszard Czerwińscy
Państwo Barbara i Ryszard Czerwińscy przyjechali do Świnoujścia: Pan Ryszard w czerwcu 1965 roku, a Pani Barbara we wrześniu 1965 roku. Miejscem pracy Pana Ryszarda były Warsztaty Łączności 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, a Pani Barbara w Wydziale Organizacyjnym Prezydium Powiatowej Rady Narodowej. Pan Ryszard obecnie pracuje w Firmie Baltic Electronics s.c. pani Barbara jest na emeryturze. Mają dwoje dzieci i troje wnucząt.

usc (2)
3.Danuta i Kazimierz Dąbrowscy
Państwo Danuta i Kazimierz Dąbrowscy przyjechali do Świnoujścia – Pan Kazimierz w 1963, a Pani Danuta w 1964. Po roku znajomości Państwo Dąbrowscy zawarli związek małżeński. Mają dwoje dzieci: córkę Wiolettę i syna Roberta. Pani Danuta pracowała w Szkole Specjalnej Nr 8, w administracji. Córka Wioletta pracuje w Zespole Szkół w Księgowości. Syn Robert prowadzi prywatną firmę, mieszka w Ładzinie. Mamy sześcioro wnucząt . Pani Danuta będąc na emeryturze uczęszcza na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Natomiast Pan Kazimierz pracuje na działce, realizując swoje hobby
4.Krystyna i Ryszard Dobke
Państwo Krystyna i Ryszard Dobkowie do Świnoujścia przyjechali w maju 1968. Pan Ryszard, inżynier budownictwa. Na terenie miasta pod kierownictwem Pana Ryszarda powstało wiele inwestycji na terenie miasta: Szkoła Podstawowa Nr 6, Szkoła Podstawowa Nr 10, Szkoła Podstawowa Nr 7. Pracował również w powiecie wolińskim.
Pani Jadwiga od 1974 roku do 2007 roku prowadziła dom wczasowy „ISKRA”. Z Ośrodka odeszła na emeryturę w 2007 roku. Państwo Dobkowie wychowali córkę i syna, mają dwie wnuczki.

usc (4)
5.Krystyna i Jan Malazdra
Pan Jan Malazdra od 1969 roku pracuje w SPBO Nr 1,a pani Krystyna 15 lat pracowała w Cepeliance. Dalej praca – działalność gospodarcza. Państwo Malazdra mają jednego syna Marek i jednego wnuka 9 letniego Fabiana.
6. Stanisława i Wacław Olejnik
Do Świnoujścia przyjechali w 1962 roku. Pan Wacław był mechanikiem w PPDiUR „Odra”, Pani Stanisława pracowała w PZU. Mają dwoje dzieci oraz cztery wnuczki.

usc
7. Danuta i Włodzimierz Osińscy
Państwo Danuta i Włodzimierz Osińscy przyjechali do Świnoujścia w 1959 roku, mieli dwoje dzieci. Córka pracuje w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu, mają dwoje wnucząt: chłopiec ma 16 lat, wnuczka – 20 lat. Jest studentką studiów medycznych w Bydgoszczy. (???) – dzwonić 663746526
8. Irena i Izydor Sitkowie
Państwo Irena i Izydor Sitkowie są małżeństwem od 55 lat. W trakcie tak długoletniego pożycia małżeńskiego doczekali się dwójki dzieci – syna Wojciecha i córki Magdaleny, oraz jednej wnuczki – Olgi. Pochodzą z różnych części Polski, ale większość życia spędzili w Świnoujściu. Pan Izydor Sitek przyjechał do Świnoujścia w 1959 roku, a dwa lata później, w 1961 dołączyła do niego Pani Irena Sitek. Tutaj pracowali, wychowywali dzieci, poznali wielu przyjaciół. Izydor Sitek pracował w PPDiUR „Odra”.
Wśród krewnych i znajomych uchodzą za osoby miłe, otwarte, bardzo pomocne. Są serdecznymi ludźmi, z dużą pogodą ducha. Do dnia dzisiejszego liczne utrzymują sąsiedzkie kontakty. Rodzina podkreśla, że z pewnością Państwo zasługują na medal i to nie tylko za długoletnie pożycie małżeńskie, ale w wielu innych kategoriach.
Od swych dzieci : medal za rodzicielskie zasługi, a od wnuczki pierwsze miejsce wśród innych, najlepszych dziadków na świecie. (tel.91/416-20-11)

usc (5)
9.Teresa i Jerzy Szafrańscy
Państwo Teresa i Jerzy Szafrańscy przybyli do Świnoujścia w 1968 roku. Państwo Teresa i Jerzy Szafrańscy mają pięcioro dzieci ( 2 chłopców i 3 dziewczynki) , 8 wnuków ( 3 chłopców i 5 dziewczynek) i 3 prawnuczki (uzupełnić: tel.504 876552 Mirek Szafrański)
10. Wiktoria i Henryk Szoda
Państwo Wiktoria i Henryk Szoda przyjechali do Świnoujścia w 1964 roku. Mają 2 dzieci, dwoje wnucząt i jedna prawnuczka. Pani Wiktoria pracowała w „ODRZE”, Pan Henryk w Zarządzie Portu Szczecin-Świnoujście.

[fb_embed_post href=”[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153450899126974.1073743028.283752206973&type=3/” width=”550″/]/” width=”550″/]

 

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwadzieścia + trzynaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.