Strona główna » Błękitna Flaga po raz dziesiąty zawisła na świnoujskiej plaży. FOTO-VIDEO

Błękitna Flaga po raz dziesiąty zawisła na świnoujskiej plaży. FOTO-VIDEO

by Świnoujście w sieci

Dziś 1 lipca ,o godzinie 12.00, na świnoujskiej plaży (przy Centrum WOPR) zawisł symbol Błękitnej Flagi- międzynarodowego wyróżnienia przyznawanego przez Międzynarodowe Jury w Kopenhadze, kąpieliskom o najwyższym światowym standardzie.

Świnoujska plażą jest jedyną, która nieprzerwanie, jako jedyna w Polsce, od 10 lat otrzymuje to prestiżowe wyróżnienie.

flaga, plaża
Z tej okazji świnoujskie kąpielisko otrzymało prawo do zamontowania specjalnej tablicy informującej mieszkańców i turystów o tym fakcie. Jej odsłonięcie nastąpiło w obecności przedstawiciela Międzynarodowego Jury.
Na koniec, ale już nieoficjalnie odbyła się kąpiel w morzu ..w garniturze, było to wypełnienie zakładu przez Jarosław Strzygieł który to zapowiedział, że jeśli Świnoujście otrzyma po raz 10 wyróżnienie to wejdzie do morza w garniturze…jak powiedział , tak zrobił.

strzygło-plaża
Tylko w tym roku świnoujskie kąpielisko zostało uznane za najlepsze przez dziennik FAKT, Gazetę Prawną czy Magazyn Travelist. Plaża uznana została za jedną z ośmiu najpiękniejszych piaszczystych plaż Europy.
Błękitna Flaga zawiśnie również po raz 7. w świnoujskim porcie jachtowym.

flaga-plaża
Program Blue Flag wspierają m.in. organizacje takie jak: Światowa Organizacja Turystyczna (WTO), Program Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), Międzynarodowa Rada Przemysłu Morskiego (ICOMIA), Międzynarodowa Federacja Ratownictwa Wodnego (ILS), Światowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN), Komisja ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego (EU), Europejska Unia na Rzecz Ochrony Wybrzeży (EUCC) oraz Fundacja na Rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE).
Symbol Błękitnej Flagi powiewa na plażach Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Maroka czy Nowej Zelandii.
Wkrótce materiał video

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153448363771974.1073743027.283752206973&type=3/” width=”550″/]

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 + osiem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW