W miniony weekend, w Kętrzynie odbyły się tegoroczne finały Mistrzostw Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim. Nasz klub reprezentowało dziewięcioro juniorów i czworo młodzieżowców. W sobotę rywalizowali juniorzy. Barbara Sosin i Patrycja Pańczyk niestety przegrały swoje pierwsze walki, ale Dagmara Wlazło zaprezentowała się lepiej i wygrała rundę eliminacyjną przegrywając dopiero w ćwierćfinale. Naszą nadzieją wśród dziewcząt była Patrycja Pietrzakowska, ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski. Patrycja nas nie zawiodła, wygrała wszystkie walki ulegając jednym punktem dopiero w finale zawodniczce z Olsztyna. Natomiast nasza męska część drużyny juniorskiej spisała się rewelacyjnie. Każdy stoczył minimum 3 pojedynki i wszyscy stanęli na podium. W kategorii – 68 kg brąz zdobył Łukasz Chmielarz, w kategorii – 78 kg brąz Kacper Szmyt, a srebro Bernard Markiewicz, natomiast w najcięższej kategorii +78 na trzecim stopniu podium stanął Kacper Czorniej, a na drugim Sebastian Markiewicz.
W klasyfikacji drużynowej ULKSW Pomorze Świnoujście zajęło drugie miejsce na 62 kluby biorące udział w tych mistrzostwach.

W niedzielę młodzieżowcy niestety nie dorównali swoim młodszym kolegom. Cała czwórka: Natasza Orłow, Konrad Kotyk, Szymon Błażejczyk i Patryk Rosiak przegrali swoje pierwsze pojedynki. Pocieszeniem jest srebrny medal Olafa Korkosza, wychowanka naszego klubu i mieszkańca naszego miasta, który studiuje w Warszawie i na ten okres „jest na wypożyczeniu” w AZS Warszawa.

Nowością na zawodach tej rangi w taekwondo były transmisje na żywo za pomocą You Tube.

Zawodnicy latem będą szlifować formę na międzynarodowym obozie w Łazach wśród innych zawodników z Polski, a także Litwy i Anglii, a pod koniec sierpnia w Warszawie czeka nas Polish Open po raz pierwszy zaliczany do cyklu Pucharu Świata, a w październiku Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.
ULKSW Pomorze składa podziękowania p. Bożenie Koteckiej właścicielce studia fitness „Feniks” za umożliwienie przygotowania siłowego naszych zawodników, firmie Emilbus za transport na zawody, a przede wszystkim naszym sympatykom i kibicom, którzy jeżdżą z nami na zawody lub oglądają nas na You Tube.

S.B.