Pijany kierowca cryslera, mający w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, doprowadził do kolizji, uszkadzając trzy pojazdy. Mężczyznę ujęli przechodnie. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy, sprawcy grożą surowe konsekwencje karne i finansowe.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miniony piątek przed godziną 23.00 przy ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Jadący środkiem jezdni z dużą prędkością samochód osobowy marki Chrysler nagle zjechał na lewy pas, uszkadzając trzy zaparkowane pojazdy. Samochód następnie wjechał w roślinność na Rondzie Róży Wiatrów, wycofał i po wjechaniu na chodnik, uszkodził lampę i uderzył w drzewo. Obserwujący całe zdarzenie przechodnie ujęli kierowcę, po czym wezwali Policję.

Po przebadaniu przez policjantów na zawartość alkoholu w organizmie 36-letniego mieszkańca Świnoujścia, alkomat wskazał blisko 1,5 promila. Mężczyzna trafił za kratki policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał.

Następnego dnia mundurowi przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

36-latek wnioskował o ukaranie go przez sąd karą grzywny w wysokości 6.000 zł, zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez okres 6 lat, a także 6 miesiącami pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał dodatkowo zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowania samochodem bez wymaganych dokumentów. Za te wykroczenia świnoujścianin wnioskował o karę grzywny w kwocie 1.000 zł. Funkcjonariusze zatrzymali także 36-latkowi dokument prawa jazdy.

Całość materiałów prowadzonego postępowania przygotowawczego zostanie przekazana wraz z aktem oskarżenia do świnoujskiego sądu, który zdecyduje o wysokości i rodzaju kary.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska