Strona główna » Policja Świnoujście: Policjanci odzyskali skradziony rower i zatrzymali nieletniego sprawcę

Policja Świnoujście: Policjanci odzyskali skradziony rower i zatrzymali nieletniego sprawcę

by Świnoujście w sieci

Rower, który wczoraj został skradziony sprzed sklepu, jeszcze tego samego dnia świnoujscy policjanci odzyskali. Ustalili i zatrzymali także sprawcę, który dokonał tego czynu. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Świnoujścia. Skradzione mienie wróci do właściciela, natomiast sprawca za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Wczoraj do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zgłosił się pokrzywdzony, który powiadomił o kradzieży roweru górskiego wartego 2.000 złotych sprzed sklepu przy ulicy Matejki. Syn właściciela jednośladu, przyjeżdżając na krótkie zakupy, nie zabezpieczył pojazdu zapięciem.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, po przejrzeniu monitoringu, stwierdzili, że zaledwie kilka minut po pozostawieniu roweru jego kradzieży dokonał kilkunastolatek. Po krótkiej obserwacji młodzieniec szybko wsiadł na rower i odjechał nim w kierunku centrum miasta. Dokładny zapis monitoringu, który utrwalił jego sylwetkę i ubiór, pozwolił mundurowym wytypować sprawcę.

Informacje o skradzionym rowerze oraz typowanym sprawcy zostały przekazane patrolom znajdującym się na terenie miasta. W ciągu dwóch godzin od złożenia zawiadomienia o przestępstwie rowerowy złodziej wpadł w ręce policjantów. Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego świnoujskiej komendy na jednej z ulic zauważyli idącego nastolatka, który odpowiadał rysopisowi. 15-letni mieszkaniec Świnoujścia został niezwłocznie zatrzymany.

W trakcie wykonywania dalszych czynności z jego udziałem, nieletni wskazał miejsce ukrycia skradzionego roweru w zaroślach. Mundurowi zabezpieczyli odzyskany i nieuszkodzony jednoślad. Do komendy wezwano matkę nieletniego sprawcy czynu karalnego i w jej obecności zostały mu przedstawione zarzuty dotyczące popełnionego przestępstwa, do którego się przyznał. Policjanci ustalają czy zatrzymany nie ma związku z innymi kradzieżami rowerów, do których doszło w minionym okresie na terenie miasta.

Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Świnoujściu, który podejmie decyzje dotyczące dalszych losów 15-latka. W przeszłości nieletni wchodził już w konflikt z prawem. Natomiast jednoślad jeszcze dziś zostanie przekazany właścicielowi.

Policjanci apelują o ostrożność przy pozostawianiu rowerów w różnych miejscach, a przede wszystkim zabezpieczanie ich poprzez stosowanie zapięć, by nie ułatwiać złodziejom pracy i zminimalizować ryzyko kradzieży.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

20 − 11 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW