Harcerski Klub HDK „Kropla Życia”, RCKiK Szczecin, Fundacja Banku PKO B.P. oraz Urząd Miasta Świnoujście zapraszają na akcję poboru krwi organizowaną w punkcie mobilnym z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy przebiegającą pod hasłem: ODDAJ KREW – PODARUJ ŻYCIE! Akcja odbędzie się w niedzielę 14 czerwca br. w godz. 10.00-16.00 na placu Wolności.

W ramach programu o godz. 11.00 nastąpi uroczyste wypuszczenie balonów okolicznościowych z helem. W czasie trwania akcji będzie działał punkt informacyjny DKMS, w którym będą się mogli zarejestrować potencjalni dawcy szpiku kostnego. Ponadto swoje umiejętności zaprezentują świnoujskie kluby sportów walki a ratownicy WOPR będą uczyć udzielania pierwszej pomocy. Chętni do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej będą mogli wziąć udział w treningach fitness prowadzonych pod okiem profesjonalnej trenerki. Nasza akcja zbiega się z Rowerową Masą Krytyczną, w trakcie której policjanci będą znakowali rowery. Na placu Wolności pojawią się także motocykliści z klubu „Czarne Wdowy”.

Kilka słów dla tych, którzy chcą oddać krew po raz pierwszy. Do oddania krwi trzeba podejść w świadomy sposób. Minimum na dzień przed donacją należy powstrzymać się od spożywania alkoholu i ograniczyć palenie papierosów. Należy też dobrze nawodnić organizm pijąc więcej wody niż zwykle. W dzień donacji należy spożyć lekkie śniadanie, wziąć ze sobą dowód osobisty (może też być paszport) i przyjść w godz. 10.00-16.00 na plac Wolności. Tam będzie już czekał ambulans do poboru krwi (specjalny wielostanowiskowy autokar) oraz członkowie HK HDK „Kropla Życia”, którzy dalej pokierują i podpowiedzą co i jak.

ZAPRASZAMY – NIE BĄDŹ ŻYŁA – ODDAJ KREW!
baner