Plaża dla psów na świnoujskiej plaży funkcjonuje od 1 czerwca do 30 września. Poza sezonem psy mogą korzystać z całej plaży bez ograniczeń ale, właściciele są zobowiązani posprzątać po swoich pupilach.

psy plaza003
Na kąpielisku Uznam jest wydzielony odcinek plaży dla turystów z psami. Znajduje się we wschodniej części plaży przy falochronie. Powstała w 2006 roku i była pierwszą na polskim wybrzeżu. Prowadzi do niej wejście na plaże znajdujące się na końcu ulicy Uzdrowiskowej. Można tam dotrzeć zarówno pieszo, jak i rowerem czy samochodem. Przy wejściu znajduje się darmowy parking. Plaża dla psów ma powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych.

psy plaza002

 

Po jej obu stronach są tablice z regulaminem w dwóch językach: polskim i niemieckim. Oprócz tego przy każdym innym wejściu na plaże stoją tablice informacyjne, gdzie znajduje się plaża dla psów. Na samej plaży stoją pojemniki z darmowymi torebkami na psie odchody. Właściciele psów są zobowiązani do sprzątnięcia po swoim czworonogu.

psy plaza004
Zgodnie z regulaminem właściciele psów są zobowiązani do utrzymania w czystości plaży. Pomocne im w tym są pojemniki z darmowymi torebkami na psie odchody, które znajdują się na plaży. Oprócz tego, podobnie jak całe świnoujskie kąpielisko, odcinek plaży do pasów jest codziennie sprzątany przez służby administratora, czyli Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”. Świnoujście ma nowoczesna maszynę, która zbiera zanieczyszczenia i przesiewa piasek do 20 centymetrów w głąb plaży.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News