Strona główna » Policja Świnoujście – Pirat drogowy pozbawiony prawa jazdy

Policja Świnoujście – Pirat drogowy pozbawiony prawa jazdy

by Świnoujście w sieci

Policjanci ze świnoujskiej drogówki odebrali prawo jazdy kierowcy opla, który przekroczył w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. 48-latek otrzymał także mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 punktów` karnych. Dokument uprawniający do kierowania pojazdami został zatrzymany sprawcy wykroczenia na trzy miesiące, zgodnie z zaostrzonymi przepisami ruchu drogowego.

18 maja zaczęły obowiązywać nowe, zaostrzone przepisy ruchu drogowego, które dużo surowiej karzą piratów drogowych. Stróże prawa otrzymali kolejne narzędzie do karania kierowców, którzy brawurowo jeżdżą w postaci zatrzymania dokumentu prawa jazdy. Tydzień po wejściu ich w życie policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

W poniedziałkowe południe mundurowi, pracując na radarowych miernikach prędkości, kontrolowali ruch pojazdów przy ulicy Wolińskiej. Kiedy urządzenie wskazało, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Insignia przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 53 km/h, zatrzymali go do kontroli.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci ukarali 48-letniego mieszkańca Gdyni mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi. Kolejną dolegliwością dla pirata drogowego było zatrzymanie mu prawa jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna otrzymał pokwitowanie umożliwiające jazdę jeszcze przez 24 godziny, tak by dojechał do celu podróży.

Jazda o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym jest bardzo niebezpieczna, prędkość tą ustalono, biorąc pod uwagę głównie bezpieczeństwo pieszych.

Warto zaznaczyć, że nowe przepisy dotyczą wszystkich kierowców, także tych, których prędkość zostanie zarejestrowana fotoradarami Inspekcji Transportu Drogowego lub Straży Miejskiej, a także osób, które mają immunitety krajowe. Jeżeli kierowca, któremu zabrano prawo jazdy na trzy miesiące, nadal będzie jeździł samochodem, to trzymiesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. A jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść “za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Na ten sam okres (3 miesięcy) uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc, określoną w dowodzie rejestracyjnym).

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

szesnaście − trzynaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW