Strona główna » Wielkie manewry ratowników na plaży. Zobacz Foto-Video

Wielkie manewry ratowników na plaży. Zobacz Foto-Video

by Daniel SZYSZ

Wczoraj i dziś w Świnoujściu, w ramach Programu Operacyjnego „Europejskiej Współpracy Terytorialnej” odbywają się manewry ratowników wodnych, których tematem przewodnim jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów na terenach przygranicznych Morza Bałtyckiego.

Na plaży odbywają się wspólne ćwiczenia ratowników WOPR, SAR i Wasserwacht (Niemcy) trwa doskonalenie umiejętności niesienia pierwszej pomocy podczas wypadków w wodach morskich.

ratownicy
Szkolenie zakłada naukę posługiwania się dostępnym sprzętem z zakresu ratownictwa wodnego w trudnych warunkach pogodowych, w trakcie nagłych wypadków, katastrof, klęsk żywiołowych.

ratownicy
Z plaży wiele osób mogło oglądać desant z pokładu jednostki SAR 1500 przy różnych prędkościach, techniki manewrowania i podejmowania poszkodowanych ratowniczą łodzią motorową, skuterem ratowniczym z platformą, dobijanie do tratwy ratowniczej, podejmowanie rozbitków na pokład oraz wstępną medyczną segregację poszkodowanych.

ratownicy
Przedsięwzięcie zostało sfinansowane z Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pomerania, Interreg IVA.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153342401901974.1073742956.283752206973&type=1/” width=”550″/]

 

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

7 + siedem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.