Strona główna » To będzie prawdziwe piłkarskie święto

To będzie prawdziwe piłkarskie święto

by Świnoujście w sieci

Albania, Kostaryka, Izrael, Japonia ,Iran, Francja, Japonia, Grecja, Szwajcaria, Serbia, Urugwaj – to zespoły , które 14 maja bieżącego roku rozegrają w Świnoujściu swoje mecze eliminacyjne.

A wszystko to w ramach kolejnej edycji Mini Mundialu, który w tym roku po raz pierwszy zagości w naszym mieście.

W dniu 17 kwietnia na antenie TVP Szczecin odbyło się uroczyste losowanie piłkarskiego turnieju Mini Mundial 2015. – turnieju województwa zachodniopomorskiego, w którym w każdej drużynie wspólnie grać muszą chłopcy i co najmniej dwie dziewczynki. Losowanie wyłoniło drużyny narodowe, jakie oficjalnie przez całą imprezę reprezentować będą poszczególne zgłoszone do imprezy drużyny. W tym gronie pojawiło się po raz pierwszy 12 ekip ze Świnoujścia. A dokładnie po 6 w kategoriach wiekowych III-IV oraz V-VI klas szkół podstawowych. Wszystkie ekipy zostaną ubrane przez sponsorów w stroje kolorystycznie odpowiadające drużynom, które przydzielił im los.

To już 5. edycja imprezy i po raz pierwszy eliminacje odbędą się w aż 10 gminach naszego województwa. Wielki finał planowany jest 8 czerwca na głównej płycie boiska Pogoni w Szczecinie.

Przed rokiem zwycięzcy całej edycji w obu kategoriach w nagrodę pojechali na mecz Polska- Niemcy w eliminacjach mistrzostw Europy. Ten pamiętny, pierwszy w historii, wygrany przez naszą reprezentacją.

Sam turniej to wydarzenie wyjątkowe – w tym roku obok boisk pojawiać się będzie też specjalne rowerowe miasteczko przygotowywane przez Komendę Wojewódzką Policji. Atrakcji zresztą będzie więcej. Same turnieje ruszyły już 8 maja.

Eliminacja w Świnoujściu rozegrana zostanie 14 maja 2015 na boisku przy ul. Matejki 17 A (ze sztuczną nawierzchnią). Początek turnieju o godzinie 10.00. Przewidziane są także nagrody dla najlepszych grup kibiców

– To ma być prawdziwe piłkarskie święto w naszym mieście i regionie –mówi zastępca Prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka.

Przebieg turnieju będzie można śledzić na stronie internetowej www.minimundial.pl ,a relacje z turnieju będzie można także zobaczyć w TVP i TVP Szczecin.

info UM
Fot.minimundial.pl

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

cztery × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW