Strona główna » Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-eliminacje miejskie

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-eliminacje miejskie

by Świnoujście w sieci

Środa, 29.04.2015r to dzień dla wielu uczniów ze świnoujskich gimnazjów i szkół podstawowych który minął pod znakiem zmagań w eliminacjach miejskich dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizatorem Turnieju była Komenda Miejska Policji w Świnoujściu, Wydział Edukacji Urzędu Miasta oraz Gimnazjum Publiczne nr 2. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

Na terenie Gimnazjum Publicznego nr 2 w Świnoujściu odbywały się eliminacje miejskie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rozgrywkach miejskich wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych nr 2, 4 i 6 i gimnazjalnych nr 1, 2 i 4. Organizatorem Turnieju była Komenda Miejska Policji w Świnoujściu, Wydział Edukacji Urzędu Miasta oraz Gimnazjum Publiczne nr 2.

turniej_12
Celem konkursu było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci i młodzieży szkolnej poprzez m.in. ugruntowanie wiedzy z zakresu przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także popularyzowanie roweru, jako środka transportu, rekreacji i sportu.

Uczniowie biorący udział w zawodach najpierw przystąpili do testu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielając odpowiedzi na 35 pytań, wybierając jedną prawidłową odpowiedź spośród 3 dostępnych. Uczniowie gimnazjów otrzymali zadania o wyższym stopniu trudności. Następnie reprezentanci szkół mieli okazję pokazać swoje umiejętności praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej np. opatrując rany czy złamane kończyny.

Następnym etapem rywalizacji było sprawdzenie umiejętności jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego. Weryfikacji poddano spostrzegawczość uczniów i precyzję podczas jazdy jednośladem po torze przeszkód. Mieli oni do pokonania m.in. “ósemkę”, której krawędzie ograniczały drewniane słupki, jazdę slalomem między słupkami czy równoważnię. Zmagania młodzieży oceniali policjanci ze świnoujskiej komendy.

turniej_14

Po ponad trzygodzinnej rywalizacji i zaciętej walce ostatecznie pierwsze miejsce drużynowo w kategorii szkół podstawowych zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w składzie Kinga Antończyk, Martyna Zawłocka, Michał Ożóg i Jakub Nowak. Drugie miejsce zajęli reprezentanci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie Kornelia Dąbrowska, Aleksandra Ławska, Jakub Walczak i Jakub Wolniak. Ostatnie miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej nr 2 w składzie Julita Szuberska, Weronika Suska, Mateusz Minicki i Michał Kadryś. Indywidualnie wśród uczniów świnoujskich podstawówek najlepsza okazała się Kinga Antończyk, zaraz za nią uplasował się Michał Ożóg, z minimalną różnicą punktów na trzecim miejscu znalazła się Martyna Zawłocka.

Rywalizację na poziomie szkół gimnazjalnych wygrało Gimnazjum nr 2 w składzie Karolina Kiraga, Adam Góźdź i Jakub Duczmański. Drugie miejsce przypadło Gimnazjum nr 1 w składzie Jakub Joppek, Szymon Kin i Dawid Kryń, zaś trzecie miejsce zajęli Gracjan Bednarski, Aleksander Borek i Dominik Szaciłowski z Gimnazjum nr 4. Wśród startujących w konkursie świnoujskich gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Góźdź, zajmując indywidulanie pierwsze miejsce, tuż za nim uplasował się Dawid Kryń, a na trzecim Dominik Szaciłowski.

Tym samym w eliminacjach wojewódzkich Świnoujście reprezentować będzie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz z Gimnazjum nr 2.

Nagrody i dyplomy dla uczestników turnieju ufundował Urząd Miasta Świnoujście.

Organizatorzy gratulują zwycięzcom!

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
st. asp. Beata Olszewska

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

14 + cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW