Strona główna » Wojsko zaśpiewało w Muszli Koncertowej. Foto-Video

Wojsko zaśpiewało w Muszli Koncertowej. Foto-Video

by Świnoujście w sieci

Pierwsza impreza Majówkowa odbyła się dziś w Muszli Koncertowej. Na scenie o godzinie 17.00 wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Na koncert przybyły tłumy zabrakło miejsc siedzących, występ często był nagradzany głośnymi oklaskami.
Zespół Artystyczny Wojska Polskiego od ponad 60-ciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami.

muszla (3)
Przedmiotem działalności Zespołu jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z Zespołem współpracują uznani artyści – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy. Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni.

muszla
Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych i religijnych.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153292998086974.1073742920.283752206973&type=1/” width=”550″/]

 

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

pięć × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW